У Києві старовинний особняк продають за 25 мільйонів заради знесення. ФОТО

У столиці виставили на продаж старовинний триповерховий будинок на вулиці Гоголівській 32-а в Шевченківському районі. Відповідне оголошення з'явилося на одному з сайтів з продажу нерухомості.

Про це повідомляє видання СЬОГОДНІ.

 Фото: Сьогодні

Власник будівлі зазначає, що вона не є пам'ятникою архітектури, тому будинок відмінно "підходить під знесення для будівництва елітного малоквартирного житлового будинку клубного типу". Також він уточнює, що земельна ділянка будинку не оформлена.

 

Будівля примітна тим, що знаходиться в безпосередній близькості від Павловського скверу і навколо неї вже зводять нові розважальні комплекси.

Будівля має вигідне розташування – до проспекту Перемоги можна дійти за кілька хвилин, а найближча станція метро "Університет" знаходиться за 900 метрів від неї.

Довідково. Будівлю побудував у 1890 році німецький підданий, купець Б. Міллер для власних потреб. Будинок оформлений у стилі історизму з переважанням архітектури київського ренесансу.

Цей будинок – яскравий приклад першого київського будівельного буму кінця ХIX століття. Його вдалося врятувати під час Другої світової війни, відразу після її закінчення будинок капітально відремонтували. Однак, мирні часи пам'ятник історії мабуть не переживе.

До речі, на торці будівлі є незвичайний мурал, створений французьким художником 2Shy. На ній зображений багаторівневий 3-D лабіринт з драбинами, по якому бігають дивні істоти.

 Фото: Сьогодні

Вулична картина була написана в період з 25 по 28 жовтня 2010 року в рамках фестивалю "Muralissimo", який був приурочений до проведення Євро-2012.

Відзначимо, що будівля, розташована поруч, по Гоголівській 32-б, також знаходиться в стадії руйнування.

Читайте також:

ЮНЕСКО виступила проти будівництва на пішохідно-велосипедного мосту в Києві

Причини масового полисіння дітей у Чернівцях влітку 1988 року

Взятися за написання цієї статті спонукали мене публікації, у яких протягом 30 років після трагедії, що зачепила багатьох чернівчан, продовжують поширювати брехню про причини масового полисіння у Чернівцях. І найголовніше, що змусило це зробити - передчасний відхід у вічність мого колеги по роботі та товариша - Анатолія Галіна, який у часи тоталітарного режиму не побоявся піти проти системи, завдяки зусиллям якого стали відомі справжні причини полисіння у Чернівцях влітку 1988 року.

"Редактор" Василь Мудрий і його "Діло"

У списку тих, кого дуже хотіли завербувати в 1930-ті роки працівники НКВД СССР, був тодішній голова Українського національно-демократичного об'єднання – найпотужнішої західноукраїнської парламентської партії і головний редактор найстарішої української галицької газети "Діло" Василь Мудрий.

Як Роман Шухевич-"Щука" тричі березневу Тису перепливав

Роман Шухевич був чудовим плавцем, чемпіоном українських національних змагань з плавання. У нього була цивільна мрія – до 40-річчя переплести протоку Ла-Манш. Готувався, тренувався, багато плавав. Але на практиці – довелось боротись з окупантами й тричі долати Тису. Не для того, щоб втекти від відповідальності. А для того, щоб виконати свій обов'язок вояка, борця за незалежну й соборну Україну.

Яким був радянський лад? Судження історика

Деякі експерти пов'язують оптимістичні для нас перспективи в російсько-українській війні з відходом Владіміра Путіна від влади. Однак він є надто пересічною фігурою, яка не заслуговує сполученого з нею терміну "путінізм". Ми повинні усвідомити самі і переконати союзників у тому, що Російська Федерація являє собою екзистенційну загрозу для всіх народів, які потрапили в орбіту Кремля. Конкретна фігура очільника російських панівних кіл – справа другорядна. Ця країна готова порушувати встановлений світопорядок за будь-яких умов.