Екс-прем'єр Азаров відсвяткував день народження Леніна

Прем'єр-міністр-утікач Микола Азаров привітав своїх прихильників із днем народження Володимира Леніна і заявив, що той "створив сучасну Україну".

Відповідний допис на публічній сторінці Азарова у "Фейсбуці" з'явився 22 квітня. 

"Ленін створив сучасну Україну. Відзначте, реальну незалежність і свою територію Україна отримала не з рук Петлюри, Бандери і тому подібних, а саме за рішенням Леніна. Саме тому Порошенко і тому подібні, що захопили владу в Україні, зробили все, щоб витравити ім'я цієї людини з народної пам'яті, і так зазомбували наш народ, що все пов'язане з його пам'яттю піддане анафемі", - написав політик.

 

Азаров вважає, що Леніна ненавиділи мільйонери й мільярдери, які заради боротьби з ним "винашли" антикомунізм, фашизм, нацизм. 

"А зараз якісь українські політики, які не володіють і тисячною часткою його знань і авторитету, намагаються потоптати мертвого лева. Інакше процес декомунізації, який проводиться в Україні київським режимом, назвати не можна", - бідкається Азаров.

Нагадаємо, в уряді Азарова  було п'ять мільйонерів, сам екс-урядовець, згідно з декларацією, у 2012 році заробив 614 833 грн, а його родина володіє видавничим бізнесом в Австрії.

Згідно з даними МВС України Микола Азаров перебуває в розшуку за підозрою у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 365, ч. 5 ст. 191 КК України. Азарова підозрюють у тому, що у 2010-2013 роках на посаді прем'єр-міністра України він діяв усупереч державним інтересам, вчинив розтрату бюджетних коштів в особливо великих розмірах, в інтересах ТОВ "ЕСУ", шляхом організації підготовки законопроекту, який передбачав необґрутоване збільшення видатків у сумі 220 млн. грн.

Володимир Ленін (Ульянов) як керівник Російської комуністичної партії (більшовиків) та Ради Народних Комісарів Радянської Росії організував збройну агресію Червоної армії проти незалежної Української Народної Республіки в 1917-1918, 1918-1920 роках. Під його керівництвом на захоплених територіях України здійснювалася політика державного терору проти "контрреволюціонерів" та "ворожих класів", примусова колективізація та реквізиція сільськогосподарської продукції в селянства. 

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".

Німецька весна на Слобожанщині: війська кайзера та українські гайдамаки в спогадах місцевих

Весна 1918 року. Імперська армія Німеччини та Збройні сили Австро-Угорщини разом з Армією УНР звільняють Українську Народну Республіку від більшовиків. Українсько-німецький наступ пролягав через Слобожанщину і зупинився в районі села Лиски. Публікуємо спогади місцевих мешканців, які були свідками визволення Харківщини.