Польща домоглася від Netflix історичної справедливості. Сперечалися за концтабори

Автори серіалу Netflix "Диявол по сусідству" (The Devil Next Door) погодилися додати анотації до карти Європи, яка викликала обурення польського прем'єр-міністра.

Про це повідомляє російська служба ВВС.

 
Колаж Daily Mail

Дія серіалу "Диявол по сусідству" відбувається під час Другої світової війни. Сюжет розповідає про полювання за Іваном Дем'янюком, уродженцем Української РСР, що потрапив у полон і став охоронцем у концтаборах. Нібито Дем'янюк, за свідченнями свідків, відрізнявся жорстокістю і отримав прізвисько Іван Грозний.

Кілька днів тому прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що в серіалі допущені історичні помилки:

"Я написав листа главі Netflix Ріду Гастінгсу щодо історичних неточностей у кіновиробництві на цій платформі. Можливо, для їхніх творців це несуттєві помилки, але вони дуже шкідливі для Польщі, і наше завдання – твердо відповісти.

[В серіалі] взагалі ніяк не коментується і не пояснюється, що цими таборами управляли німці. Карта не просто невірна, вона змушує глядача вірити, що ці табори організували і керували ними поляки", - написав польський прем'єр.

Порівняння помилкової і правильної карт із допису Моравецького
Порівняння помилкової і правильної карт із допису Моравецького

У серіалі окупована Польща зображена в своїх нинішніх кордонах. Польща в серіалі простягається досить далеко на схід, на територію, яку контролював Райхскомісаріат Україна і де діяв нацистський окупаційний режим, і на північ, на територію Рейскомісаріату Остланд (нині – країни Балтії – ІП).

Минулої п'ятниці в Netflix заявили, що не будуть виправляти карту, але додадуть коментарі, щоб позначити, що концтабори створили не поляки, а нацисти.

Представник компанії пояснила, що карту Польщі автори серіалу взяли з ізраїльських та американських телесюжетів про суд над Іваном Дем'янюком.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".

Німецька весна на Слобожанщині: війська кайзера та українські гайдамаки в спогадах місцевих

Весна 1918 року. Імперська армія Німеччини та Збройні сили Австро-Угорщини разом з Армією УНР звільняють Українську Народну Республіку від більшовиків. Українсько-німецький наступ пролягав через Слобожанщину і зупинився в районі села Лиски. Публікуємо спогади місцевих мешканців, які були свідками визволення Харківщини.