In memoriam. Помер знаменитий італійський композитор Енніо Морріконе

Енніо Морріконе створив близько 500 музичних творів, 100 із них – це класичні композиції

Композитор пішов з життя 6 липня на 92 році. Про це повідомляє Українська правда з посиланням на The Hollywood Reporter.

Митець помер у лікарні в Римі внаслідок ускладнень від падіння, коли він зламав стегно.

 

У 2007 році Енніо Морріконе отримав спеціальну нагороду "Оскар" за внесок у кіномистецтво, а у 2016 – за найкращу музику до стрічки "Мерзенна вісімка".

Крім того, композитор був триразовим лауреатом премії Золотий глобус та шестиразовим лауреатом премії BAFTA.

Він створював музику для фільмів та телебачення, зокрема його роботи можна почути у стрічках "Одного разу в Америці", "Хороший, поганий, злий", "Недоторкані", "Місія на Марс" та інших. 

Автор працював з такими режисерами як Серджіо Леоне, Бернардо Бертолуччі, Уорен Бітті, Брайан де Пальма, Джузеппе Торнаторе, Квентін Тарантіно. 

Певно одна з найвідоміших композицій Морріконе була написана до стрічки "Професіонал". 

Причини масового полисіння дітей у Чернівцях влітку 1988 року

Взятися за написання цієї статті спонукали мене публікації, у яких протягом 30 років після трагедії, що зачепила багатьох чернівчан, продовжують поширювати брехню про причини масового полисіння у Чернівцях. І найголовніше, що змусило це зробити - передчасний відхід у вічність мого колеги по роботі та товариша - Анатолія Галіна, який у часи тоталітарного режиму не побоявся піти проти системи, завдяки зусиллям якого стали відомі справжні причини полисіння у Чернівцях влітку 1988 року.

"Редактор" Василь Мудрий і його "Діло"

У списку тих, кого дуже хотіли завербувати в 1930-ті роки працівники НКВД СССР, був тодішній голова Українського національно-демократичного об'єднання – найпотужнішої західноукраїнської парламентської партії і головний редактор найстарішої української галицької газети "Діло" Василь Мудрий.

Як Роман Шухевич-"Щука" тричі березневу Тису перепливав

Роман Шухевич був чудовим плавцем, чемпіоном українських національних змагань з плавання. У нього була цивільна мрія – до 40-річчя переплести протоку Ла-Манш. Готувався, тренувався, багато плавав. Але на практиці – довелось боротись з окупантами й тричі долати Тису. Не для того, щоб втекти від відповідальності. А для того, щоб виконати свій обов'язок вояка, борця за незалежну й соборну Україну.

Яким був радянський лад? Судження історика

Деякі експерти пов'язують оптимістичні для нас перспективи в російсько-українській війні з відходом Владіміра Путіна від влади. Однак він є надто пересічною фігурою, яка не заслуговує сполученого з нею терміну "путінізм". Ми повинні усвідомити самі і переконати союзників у тому, що Російська Федерація являє собою екзистенційну загрозу для всіх народів, які потрапили в орбіту Кремля. Конкретна фігура очільника російських панівних кіл – справа другорядна. Ця країна готова порушувати встановлений світопорядок за будь-яких умов.