Більшовиченята ідуть в соціялізм. Плакати УРСР часів індустріалізації

Ці плакати - з колекції українського радянського агітпропу, зібраного американськими лікарями Гаррі Баквіном і Рут Баквін під час їхніх подорожей до СРСР на початку 1930-их.

Більшість агітпропу присвячено першій п'ятирічці (1928-1932), яка, власне, і заклала той індустріальний ресурс, який досі освоюють українські політичні "еліти". Плакати відображають різні аспекти індустріалізації і мілітаризації того часу.

На відміну від графічних плакатів 1920-их, які мали візуально шокувати малограмотних людей, в цих плакатах уже більш уважно ставляться до цифр і текстів. П'ятирічка централізувала і випуск "агітації та пропаганди" - плакати випускаються чималими тиражами, по кілька тисяч, і розвозяться по всій УРСР.

Агітпроп часів індустріалізації - зображення молодих, сильних робітників, які вирішують героїчні завдання з підвищення ефективності і продуктивності праці. Часто це подається як бойові дії проти капіталістичного Заходу. Є й конкретні заклики до молоді готувати себе до майбутньої війни.

Індустріалізація - зворотній бік колективізації. Село убивали колгоспами і штучним голодом, за його кошт розвиваючи важку промисловість.

Подивитися плакати у повному розширенні можна на сайті бібліотеки Університету Чикаго.

Кондитерські обгортки УРСР тих же часів дивіться тут