Спецпроект

У Львові зменшили охорону пам'ятника Радянській армії

Монумент Слави у Львові на вул. Стрийській наразі охоронятимуть лише в нічний час.

Про це 26 січня у коментарі Zaxid.net повідомив речник ГУ МВС у Львівській області Денис Харчук.

Він зазначив, що охороняти меморіал, який називається "Монумент бойової слави Радянських збройних сил" буде два правоохоронці у нічний час.

"Досі чергування було постійним - вдень і вночі, але в цьому немає особливої потреби", - сказав Денис Харчук.

Хоча він не виключає, що повернення до цілодобової охорони пам'ятника можливе.

Нагадаємо, 8 грудня 2010 року Монумент бойової слави на вул. Стрийській залили фарбою.

За інформацією голови Львівського Антифашистського комітету Олександра Калинюка, відтепер у Львові цей меморіальний комплекс цілодобово охоронятиме міліція.

ВО "Свобода" заявило, що категорично проти посилення охорони Монументу Слави у Львові.

Пам'ятник провіднику ОУН Степану Бандері у Львові охороняють цілодобово.

Крізь бурю та сніг. Перший Зимовий похід Армії УНР

У перших числах грудня 1919 року Армія УНР налічувала близько 10 тисяч осіб. З них боєздатними були біля 2 тисяч. Керівництво проводило нараду за нарадою у пошуках виходу з ситуації. Вирішили йти у запілля окупантів. Так почався Перший Зимовий похід.

Львів. 1918. Єврейський погром

Наприкінці листопада 1918 року світ отримав страшні відомості зі Львова: європейські та американські видання писали про жорстоку розправу над тутешніми євреями, яких впродовж двох діб, одразу після відступу з міста українського війська, безжалісно грабували, палили, мордували і вбивали.

Український підрозділ у Зимовій війні: правда чи легенда

Формування українського добровольчого підрозділу, якщо пропозицію про нього й було надано фінському командуванню, не здійснили через брак часу, підготованих кадрів та фінансів.

Антисемітизм в Україні?

Якщо поглянути на останні чотири з половиною століття присутності великої кількості євреїв в Україні, лише 16-20 років були позначені періодами насильства. І це насильство, не слід забувати, чинилося не лише проти євреїв. Іншими словами, 430 років євреї жили поруч з етнічними українцями та іншими народами України в стані співпраці й толерантності, якщо не гармонії.