Спецпроект

Вдова і донька Єльцина відкрили виставку в Києві

У Києві відкрилася виставка "Людина змін", присвячена 80-річчю з дня народження першого президента Російської Федерації Бориса Єльцина.

Про це повідомляє "Інтерфакс".

"1 лютого поточного року в Росії відзначалось 80-річчя з дня народження Бориса Єльцина. Але ці заходи були б неповними, якби сьогодні не була проведена ця виставка, - сказав посол Росії в Україні Михайло Зурабов, виступаючи на церемонії відкриття в п'ятницю. - Борис Миколайович зробив багато, щоб Україна відбулася як незалежна держава з її зовнішньою і внутрішньою політикою".

Для відкриття виставки до Києва приїхали вдова Бориса Єльцина Наїна Єльцина і дочка Тетяна Юмашева.

Єльцин робить президентом Путіна (ВІДЕО)

"Я дуже рада, що сьогодні в столиці України відкрилася виставка фотографій і документів, присвячених пам'яті Бориса Миколайовича. Він любив Україну і за долю її завжди переживав", - сказала Наїна Єльцина.

На виставці представлені фотографії, документи, книги, присвячені Єльцину, а також його власні книги, які він написав.

Оксамитова (Р)еволюція у Чехословаччині

17 листопада 1989 року силовики брутально били студентів: кількість поранених людей сягала декількох сотень. Ще того ж вечора Прагою розійшлася новина, що поліціанти забили до смерті одного студента, ця ж інформація миттєво поширилась і в західних ЗМІ.

Година папуги. Поїзд не в той бік

У свідомості генерала Лянґнер не було місця для думки, що один офіцер може зганьбитися обманом іншого. Лянґнер летів назад заспокоєний. Під крилом того літака, далеко внизу паровози тягли вагони. У вагонах сиділи польські військові. Їх везли не у той бік, про який домовлявся Лянґнер із Тимошенком і Шапошніковим.

Перше міністерство здоров’я України

На початку травня 1918 року Гетьман Павло Скоропадський розпорядився створити Міністерство народного здоров’я та опіки. В УНР часів Центральної Ради такого міністерства не було. Медико-санітарна справа раніше перебувала у відомстві Міністерства внутрішніх справ, а потім окремого департаменту при уряді

Подвійне життя КҐБіста Заваригіна: чи міг чекіст співпрацювати з ОУН?

Павло Заваригін бореться з українськими повстанцями на Тернопільщині та робить непогану кар'єру. Але в якийсь момент все починає йти не так, і врешті решт чекіст стріляє собі в голову. Збереглися спогади, згідно яких Заваригін насправді став агентом ОУН. Чи не цим пояснюється самогубство?