Спецпроект

В Херсоні заради торгового центру знесли стелу радянським воїнам

В Херсоні на одній із центральних площ - імені Героїв Сталінграда - зникла пам'ятна стела "На честь подвигу радянських воїнів".

Про це повідомляють "Подробности".

Як вважають у місцевому обкомі Компартї, очевидно, пам'ятний знак перешкодив будівництву найбільшого в Херсоні торгового центру.

Народний депутат України від КПУ Катерина Самойлик вважає цю подію актом вандалізму і впевнена, що "без згоди мера міста - регіонала Володимира Сальдо - стела не була б знесена".

"Про знесення пам'ятної стели нікого не попереджали, не радилися з жителями, не говорили про плани перенесення на інше місце. Ось справжнє обличчя херсонської влади - на першому місці вигода без будь-яких моральних акцентів", - вказується в повідомленні.

Прес-служба мерії поки не коментує цю заяву.

Танковий етюд в рожевих тонах

Події останніх місяців призвели до того, що поєднання слів "Прага" та "пам'ятник" у новинній стрічці наразі більше апелює не стільки до споруд часів Карла IV чи величних барокових пам'яток, скільки до монументів, присвячених подіям останньої світової війни

Операція Anthropoid

На світанку 18 червня 1942 року в центрі Праги почався незвичний рух. Неподалік Карлової площі, навколо церкви святого Карла Боромейського по вулиці Рессловій збиралися загони CC та гестапо. Понад сім сотень німців під командуванням 17 офіцерів взяли церкву в подвійне кільце. Під першими сонячними променями о пів на п’яту ранку мав розпочатися бій з наперед відомим переможцем

Роман Кирчів: «Як намагалися мене заарканити»

Склалося так, що з юних років я опинився у полі зору чи не найзловіснішого витвору більшовицької тоталітарної системи, її органів безпеки. Вони намагалися зробити мене своїм прислужником і за непокору переслідували та всіляко шкодили і пакостили мені.

«Вироки виконувати негайно!...»

22 травня минула 73 річниця оголошення Військовим судом оперативної групи (ВСОГ) «Вісла» перших смертних вироків