Спецпроект

В Індії знайшли скарб вартістю 20 млрд доларів

В Індії знайшли унікальний скарб вартістю більше 1 трильйона рупій (близько 20 мільярдів доларів).

Про це повідомляє "Главред".

Дорогоцінне каміння, золото, срібло та ювелірні прикраси були виявлені у схованці індуїстського храму Шрі Падманабхасвамі в штаті Керала на півдні країни.

Pелігійна споруда була побудована в XVI столітті. Скарби належали династії правителів царства Траванкор.

Фото: thehindu.com

Протягом довгого часу індійська влада не могла розкрити сховище через судову тяганину з місцевими аристократами, які претендували на володіння храмом.

Вітчизняні скарби дивіться в розділі "Артефакти"

Інспектори вважають, що тільки на інвентаризацію знайдених коштовностей піде близько тижня. При цьому відкриті були тільки 2 з 4 кімнат тайника.

 

 

Влада штату вже дала поліції доручення посилити охорону скарбу, оскільки новина про знайдені скарби миттєво облетіла всю країну.

Карабах: гіркі плоди «Чорного саду»

Ескалація вірмено-азербайджанського збройного конфлікту, що почалася 27 вересня 2020 року, одразу стала дуже медійною темою. Жваво відгукнувся і український сегмент Фейсбуку: з’явилася низка дописів та обговорень про причини, характер і перспективи війни, а також про українські паралелі та українські інтереси в подіях на Кавказі

Мюнхенський договір 1938: зрада напередодні війни

Годинник на празькому головному вокзалі, пойменованого на честь Вудро Вілсона, показував третю годину дня. З щойно прибулого потягу на перон вийшов високий акуратно вдягнений чоловік поважного віку – колишній міністр торгівлі Великобританії, а нині просто лорд Уолтер Ранcімен. Надворі було третє серпня 1938 року. Лорд Ранcімен прибув в Прагу із непростим завданням – переконати президента Чехословаччини Едварда Бенеша віддати прикордонні області своєї країни німецькому Райху.

Городниця: від унікального скарбу до давньоруського городища

У Городниці на Житомирщині, де в кінці серпня знайшли унікальний тисячолітній скарб із 38 срібниками, археологи виявили невідоме досі давньоруське городище

Осмислений рух до голодовбивства. Як Сталін йшов до «великого переламу»

Останнім часом посилюються спроби влади РФ виправдати Сталіна щодо Великого голоду на досить своєрідному ґрунті – мовляв, оступився, наробив дурниць через недосвідченість.