Анонс: німецька історик про Тараса Шевченка

Представництво Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні, Німецька служба академічних обмінів, посольство Німеччини в Україні та Центр польських та європейських студій Києво-Могилянської академії запрошують на черговий захід в межах циклу лекцій з історії України – публічну лекцію пані д-ра Єнні Альварт.

Тема лекції: "Тарас Шевченко в культурній пам'яті України".

Лекція відбудеться англійською мовою 28 листопада 2011 р. о 16:30 у Центрі польських та європейських студій Києво-Могилянської академії.

Програму ви можете завантажити за цими посиланнями:
 
www.info.boell.org.ua/historische_vorlesungsreihe/cpes_alwart.pdf (англійською мовою)
www.info.boell.org.ua/historische_vorlesungsreihe/cpes_alwart_ukr.pdf (українською мовою)

Подальші заходи за участі пані д-ра Єнні Альварт в Україні:

29.11, 13:00 – відкритий семінар "Тарас Шевченко та історична пам’ять в Україні" у Київському національному університеті ім. Т. Шевченка (українською мовою, бульв. Шевченка, 14, ауд. 180-181)
30.11, 18:30 – публічна лекція в посольстві Німеччини в Україні "Тарас Шевченко в культурній пам’яті та політиці історії України" (німецькою з синхронним перекладом українською, вул. Б. Хмельницького, 25)
01.12, 13:00 – відкритий семінар "Тарас Шевченко та історична пам’ять в Україні" у Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького (українською мовою, Черкаси, бульв. Шевченка, 81, конференц-зала 1 корпусу).

Година папуги. Сумне Різдво

Комусь із бранців Козельська безіменний дух здавався недостатньо авторитетним. То врешті-решт табором пішла нова мода: викликати дух маршала Юзефа Пілсудського. Добєслава Якубовіча дух «Діда» засмутив: «Адже на питання, у кого ти мешкаєш, дух Пілсудського надав прізвище: Кєрсновські чи Кєрнойські. Мене це непокоїть, багато думав про це різне недобре».

Ян Палах: Смолоскип №1

Лібуше Палахова, продавчиня магазину в невеличкому містечку Вшетати, після робочого дня прийшла додому й увімкнула радіоприймач. Був звичайний будній день, 16 січня 1969 року. По радіо передали дивну звістку: у Празі «студент філософського факультету Я. П. вчинив самоспалення». «Який жах…» подумала пані Лібуше але не надала цьому повідомленню надмірної уваги. Ранковим потягом вона мала їхати до Праги на зустріч з сином – Яном Палахом, щоб піти по магазинах і вибрати йому капелюха.

Останній Шухевич

12 січня відзначають День українського політв’язня – як згадку про масштабні арешти українських дисидентів 1972 року. З цієї нагоди ІП публікує інтерв’ю з Юрієм Шухевичем – одним із «могіканів», що відбув в радянських ув’язненнях 36 років.

Антиалкогольна діяльність ОУН та УПА

"Українська молоде! Ворог штовхає нас до п'янства, бо хоче зробити з нас безвольних слухняних рабів. Україна вимагає від нас перестати пити горілку, бо хоче, щоб ми були здорові і служили свойому народу. Зробімо так, як вимагає від нас Україна. Зірвемо з пиятиками!"