Анонс: німецька історик про Тараса Шевченка

Представництво Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні, Німецька служба академічних обмінів, посольство Німеччини в Україні та Центр польських та європейських студій Києво-Могилянської академії запрошують на черговий захід в межах циклу лекцій з історії України – публічну лекцію пані д-ра Єнні Альварт.

Тема лекції: "Тарас Шевченко в культурній пам'яті України".

Лекція відбудеться англійською мовою 28 листопада 2011 р. о 16:30 у Центрі польських та європейських студій Києво-Могилянської академії.

Програму ви можете завантажити за цими посиланнями:
 
www.info.boell.org.ua/historische_vorlesungsreihe/cpes_alwart.pdf (англійською мовою)
www.info.boell.org.ua/historische_vorlesungsreihe/cpes_alwart_ukr.pdf (українською мовою)

Подальші заходи за участі пані д-ра Єнні Альварт в Україні:

29.11, 13:00 – відкритий семінар "Тарас Шевченко та історична пам’ять в Україні" у Київському національному університеті ім. Т. Шевченка (українською мовою, бульв. Шевченка, 14, ауд. 180-181)
30.11, 18:30 – публічна лекція в посольстві Німеччини в Україні "Тарас Шевченко в культурній пам’яті та політиці історії України" (німецькою з синхронним перекладом українською, вул. Б. Хмельницького, 25)
01.12, 13:00 – відкритий семінар "Тарас Шевченко та історична пам’ять в Україні" у Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького (українською мовою, Черкаси, бульв. Шевченка, 81, конференц-зала 1 корпусу).

Перший Всеукраїнський Собор УАПЦ, 5-6 червня 1990 р.

Як установа божественна, Церква незмінно і недвозначно виявляє свою сутність у соборній свідомості своїх членів, натхнених Святим Духом. «Бо зволилося Духові Святому і нам» - так владно висловлює перший Апостольський Собор в Єрусалимі свою постанову.

Пам’ять про війну: дискурс демократії та дискурс тоталітаризму

Сьогодні неспокутуваний злочин комунізму повертається примарою нового світового конфлікту. Тому конфлікт історичних пам'ятей має не лише політико-ідеологічну, а перед усім, етичну природу і пов'язаний із нерозкаяністю за злочини комунізму. Отож, хай із сьогоднішнім ювілейним ушануванням жертв Другої світової війни прийде до нас усвідомлення що тоталітарне будяччя проросло на нашому полі не випадково. У Ялті 1945-го знесилене людство залишило ті зерна. Наше завдання сьогодні те будяччя виполоти.

ГУЛАГівська «одіссея» Патріарха Володимира

18 липня 1995 року спецпризначенці підрозділу «Беркут» битимуть кийками священників та мирян під стінами Софії Київської. Такою буде реакції української влади на бажання поховати у стінах храму українського православного Патріарха Володимира – Василя Романюка. В’ячеслав Чорновіл тоді викрикуватиме, що це “кінець незалежної України…”. «Беркут» і далі робитиме свою справу. Патріарха так і не поховають у храмі, а лише перед його стінами. Ці події ввійдуть в історію, як «чорний вівторок». Та передуватиме їм не менш напружене та сповнене боротьби життя. Історія «одіссеї» Патріарха Володимира концтаборами та тюрмами ГУЛАГу.

Спільний біль. Спільна історія. Дискусія до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Щороку 18 травня в Україні відзначається День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу – згадуються події 1944 року, коли радянський тоталітарний режим насильницьки виселив людей із їхніх рідних земель. Цей день офіційно започаткований тільки 2015 року, а історія та традиції кримських татар досі залишаються загадкою для багатьох українців.