ТАБАЧНИК ХОЧЕ СКОРОТИТИ ВИВЧЕННЯ ІСТОРІЇ У ШКОЛІ

Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник заявив про хибність інформації, нібито Міносвіти має намір виключити зі шкільної програми для 5-9 класів шкіл курс "Історія України" шляхом об'єднання його з курсом "Всесвітня історія".

Про це повідомляє "Кореспондент" із посиланням на "Сегодня".

"Абсолютна брехня! Схрещувати предмети ніхто не буде", - заявив Табачник.

Міністр пояснив, що в проекті навчального стандарту для 5-9 класів, підготовленого Національною академією педагогічних наук, записано, що гуманітарна складова досягається викладанням певних предметів.

"І йде перерахування. Це норма стандарту, де через кому записані "Історія України", "Всесвітня історія" тощо. Але якщо в розділі "Природничі науки" записано "Біологія і Географія", "Фізика і Хімія", це не означає, що біологію з географією і фізику з хімією хтось буде схрещувати" - зазначив міністр.

Говорячи про скорочення кількість уроків української мови та літератури, міністр зазначив, що подібні пропозиції дійсно будуть розглядатися.

"Не пам'ятаю конкретні цифри, але скорочення можливі, серед іншого вони можуть торкнутися української мови та історії. Робиться це з двох причин... По-перше, щоб один урок на тиждень заощадити для більш поглибленого вивчення інформатики. Друга причина - це плани введення уроків другої іноземної мови", - розповів він.

"Для інформатики та другої іноземної мови потрібні додаткові години, але додати 9-10 уроків на тиждень не дозволяють фізіологічні норми. Тому на певні скорочення міністерство, можливо, піде", - сказав він.

Пропозиція академії – 2 години на тиждень з 5 по 11 клас, також на один урок в тиждень планують скоротити вивчення в 5-9 класах історії.

Раніше у ЗМІ з'явилася інформація про те, що, згідно з проектом нових навчальних планів для 5-9 класів, зменшується кількість уроків української мови та літератури, а предмет "Історія України" взагалі зникне.

У 2011 році завдяки Дмитрові Табачнику підручник "Історія України" для 11-класників зазнав цензурного втручання - звідти було прибрано інформацію про ряд важливих подій у нашій історії, натомість з'явилася біографія Віктора Януковича.

ГУЛАГівська «одіссея» Патріарха Володимира

18 липня 1995 року спецпризначенці підрозділу «Беркут» битимуть кийками священників та мирян під стінами Софії Київської. Такою буде реакції української влади на бажання поховати у стінах храму українського православного Патріарха Володимира – Василя Романюка. В’ячеслав Чорновіл тоді викрикуватиме, що це “кінець незалежної України…”. «Беркут» і далі робитиме свою справу. Патріарха так і не поховають у храмі, а лише перед його стінами. Ці події ввійдуть в історію, як «чорний вівторок». Та передуватиме їм не менш напружене та сповнене боротьби життя. Історія «одіссеї» Патріарха Володимира концтаборами та тюрмами ГУЛАГу.

Спільний біль. Спільна історія. Дискусія до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Щороку 18 травня в Україні відзначається День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу – згадуються події 1944 року, коли радянський тоталітарний режим насильницьки виселив людей із їхніх рідних земель. Цей день офіційно започаткований тільки 2015 року, а історія та традиції кримських татар досі залишаються загадкою для багатьох українців.

Переможний бій Чорних Запорожців під командою латвійця Карліса Броже

"Гаряче було москалям не так від травневого сонця, як від вогню Чорних пластунів та від влучної стрілянини гарматчиків". 30 травня 1920 року відбувся переможний бій "Чорних запорожців" над більшовиками біля села Вербка поблизу Вінниці

Година папуги. Ґудзики з Харкова

Станіслав Мікке вчепився у київського прокурора Андрія Амонса: "Хто це зробив?!" Більшість могил мала дивну рису — сліди від величезних бурів: земля була перемішана із перемеленими людськими кістками, зітлілим одягом та металевими ґудзиками. Подекуди траплялися великі грудки якогось білого хімікату.