Анонс: лекція Наталії Яковенко про фах історика

У четвер у Могилянці відбудеться розмова про фах історика із професором Наталією Яковенко.

Тема зустрічі: "Історик у кабінеті та історик на людях".

Місце зустрічі: Центр польських та європейських студій (вул. Волоська, 10, підвальне приміщення 6-го корпусу НаУКМА).

Час зустрічі: 15 березня 2012 (четвер) о 16.30.

Йтиметься про фах історика, які перспективи сьогодні, кар’єра, як починати писати історичні праці, презентація робіт, з чого починається історик та його публічність чи маргінальність, з чого починається спілкування історика із ширшим загалом нефахівців, але зацікавлених в отриманні історичного знання громадян.

Після виступу професора Яковенко відбудеться інтерактивне спілкування у форматі питання-відповіді.

Година папуги. Сумне Різдво

Комусь із бранців Козельська безіменний дух здавався недостатньо авторитетним. То врешті-решт табором пішла нова мода: викликати дух маршала Юзефа Пілсудського. Добєслава Якубовіча дух «Діда» засмутив: «Адже на питання, у кого ти мешкаєш, дух Пілсудського надав прізвище: Кєрсновські чи Кєрнойські. Мене це непокоїть, багато думав про це різне недобре».

Ян Палах: Смолоскип №1

Лібуше Палахова, продавчиня магазину в невеличкому містечку Вшетати, після робочого дня прийшла додому й увімкнула радіоприймач. Був звичайний будній день, 16 січня 1969 року. По радіо передали дивну звістку: у Празі «студент філософського факультету Я. П. вчинив самоспалення». «Який жах…» подумала пані Лібуше але не надала цьому повідомленню надмірної уваги. Ранковим потягом вона мала їхати до Праги на зустріч з сином – Яном Палахом, щоб піти по магазинах і вибрати йому капелюха.

Останній Шухевич

12 січня відзначають День українського політв’язня – як згадку про масштабні арешти українських дисидентів 1972 року. З цієї нагоди ІП публікує інтерв’ю з Юрієм Шухевичем – одним із «могіканів», що відбув в радянських ув’язненнях 36 років.

Антиалкогольна діяльність ОУН та УПА

"Українська молоде! Ворог штовхає нас до п'янства, бо хоче зробити з нас безвольних слухняних рабів. Україна вимагає від нас перестати пити горілку, бо хоче, щоб ми були здорові і служили свойому народу. Зробімо так, як вимагає від нас Україна. Зірвемо з пиятиками!"