Анонс: лекція Наталії Яковенко про фах історика

У четвер у Могилянці відбудеться розмова про фах історика із професором Наталією Яковенко.

Тема зустрічі: "Історик у кабінеті та історик на людях".

Місце зустрічі: Центр польських та європейських студій (вул. Волоська, 10, підвальне приміщення 6-го корпусу НаУКМА).

Час зустрічі: 15 березня 2012 (четвер) о 16.30.

Йтиметься про фах історика, які перспективи сьогодні, кар’єра, як починати писати історичні праці, презентація робіт, з чого починається історик та його публічність чи маргінальність, з чого починається спілкування історика із ширшим загалом нефахівців, але зацікавлених в отриманні історичного знання громадян.

Після виступу професора Яковенко відбудеться інтерактивне спілкування у форматі питання-відповіді.

Битва за Шостку 1918 року

Шість діб, з 2 по 8 квітня 1918 р., шосткинці билися з більшовицькою Особливою армією Ремньова. Билися з тими самими петроградськими загонами матросів, що 29 січня 1918 р. вбивали київських студентів під Крутами. Шосткинські робітники ціною своїх життів зберегли пороховий завод для Української держави.

Антон Дробович: Гри в одні ворота не буде

Розмова з Антоном Дробовичем, головою Українського інституту національної пам’яті (УІНП) про польсько-українські відносини, спільні плани та проекти, виклики на новій посаді, а також про те, кого він вважає героями України. Інститут Антон Дробович очолив у грудні 2019 року, після того, як виграв конкурс, попереднім керівником був Володимир В’ятрович.

Луцьк в окупації: побороти епідемії й вижити!

Луцьк – одне з перших українських міст, яке було окуповане вермахтом вже надвечір 25 червня 1941 року. Нова окупація приносить не тільки усі «принади» нацистського режиму, але й епідемії

Як і чому вікінги опинилися у Західній Україні

Як тут опинилися скандинави? Вони були важливою частиною державного апарату Русі, особливо в період правління князя Володимира. З літопису відомо, що Володимир був змушений тікати у Швецію після невдачі у міжусобній війні. Звідти він повернувся із армією варягів, які допомогли відвоювати спадщину.