Ювілей Липинського відзначать на державному рівні

В Україні на державному рівні відзначать річниці з дня народження драматургів Михайла Стельмаха та Миколи Куліша, композитора Ігоря Стравінського та історика В'ячеслава Липинського.

Про це повідомляє офіційний сайт Верховної Ради.

Згідно з постановами ВР, уряду доручено створити організаційні комітети з підготовки та проведення заходів щодо відзначення на державному рівні річниць від дня народження вказаних осіб.

У квітні 2012-го року виповнюється 130 років від дня народження політичного діяча, історика, соціолога, публіциста, теоретика українського консерватизму В'ячеслава Липинського.

У травні виповниться 100 років від дня народження видатного письменника, драматурга і фольклориста Михайла Стельмаха, в червні 2012-го року виповнюється 100 років від дня народження композитора і диригента Ігоря Стравінського.

У грудні виповниться 120 років від дня народження українського драматурга Миколи Куліша.

Петлюрівська Покрова. УНР на краю безодні

У жовтні 1919 року керманичі УНР уперше за весь час революції організували привселюдну урочисту присягу на вірність українській республіці. Ця подія залишила слід у пам`яті багатьох учасників визвольних змагань, хоча й не змінила перебіг війни за українську державність.

Генерал Петро Григоренко. Таврія, Москва, "психушка", Нью-Йорк

Радянський офіцер, комуніст, антисталінст, жертва каральної психіатрії, захисник і друг кримськотатарського народу, член Московської Гельсінкської Групи і Закордонного Представництва УГГ, а також син, чоловік і батько – це лише частина ролей, які довелося прожити уродженцю Запоріжжя.

"Невидима рука" олігархії. Кому англійці мають бути вдячні за "Велику хартію вольностей"

Ніхто не може бути покараний інакше, аніж за рішенням суду. Податки мають стягуватися лише за згодою тих, хто їх сплачує. Депутат повинен бути захищений від переслідувань з політичних міркувань. Все це ще в 1215 році було зафіксовано у "Великій хартії вольностей".

Свято присяги УНР

"Всі оглядаються назад і дивляться на вулицю, по якій проноситься кілька автомобілів: "Он Петлюра... Спереду... " 14 жовтня 1919 року у тимчасовій столиці УНР Камʼянці-Подільському відбулась урочиста присяга чиновників та війська