Скандальний пам'ятник Висоцькому в Одесі трохи перероблять (ФОТО)

В Одесі хочуть встановити пам'ятник Володимиру Висоцькому, проти якого масово виступили мешканці міста. Однак влада наполягає на своєму, обіцяючи дещо переробити і називаючи протести політичним замовленням.

Про це повідомляють "Одеса.Коментарі".

Пам'ятник радянському співаку і актору Володимиру Висоцькому планують відкрити навпроти Одеської кіностудії, де часто знімався митець.

З 17-ти варіантів, поданих на розгляд журі, перемогу здобула робота скульптора Олександра Князика.

Переможець конкурсу отримав грошову премію в розмірі 25 000 гривень з рук Ігоря Маркова, депутата міської ради та ініціатора ідеї встановлення пам'ятника. Нагадаємо, Марков - керівник партії "Родина", причетний до кримінальних скандалів в Одесі і провокацій у Львові 9 травня 2011 року.

 Фото: Думская.net

Журі конкурсу очолював міський голова Олександр Костусєв. Меру з представлених проектів найбільше сподобався Висоцький в образі кентавра.

Уродженець Сахаліну Костусєв - про своє одеське дитинство

Проект пам'ятника викликав спалах незадоволення серед одеситів. Проти його встановлення виступили й одеські кінематографісти.

"Пам'ятник жахливий, позбавлений смаку і негарний, - йдеться в петиції. - Він буде ображати пам'ять про Висоцького і спотворювати наше місто. Нехай "переможець" залишить свою премію собі - нас це не цікавить. Ми щиро впевнені, що Одесі потрібен пам'ятник Висоцькому. Але не такий!"

Переможці, які поділили першу премію: скульптор Олександр Князик (праворуч) і Володимир Глазирін (колишній головний архітектор міста)

Однак одеська влада все одно збирається встановити пам'ятник навпроти кіностудії.

"Я не вважаю цей проект потворним", - сказав мер Костусєв.

"Коли біля Потьомкінських сходів встановили пам'ятник Дюку, багатьом городянам це теж не подобалося, - додав представник виконкому Одеської міськради Михайло Рева. - А зараз він є надбанням нашого міста".

За словами представника виконкому, прийнятий ескіз пам'ятника зазнає змін.

"Буде ліпитися подібність. - сказав Рева. - Зараз прийнята концепція, ідея. З цим образом скульптор працюватиме ще не один місяць. І говорити зараз, що це буде погано - в корені неправильно. Всі пам'ятники Висоцькому схожі один на одного. Одесі потрібно щось своє".

Проект, який найбільше сподобався Костусєву. Він посів третє місце і отримав 10 тисяч нагороди

Чиновник вважає, що масове незадоволення витвором Князика нагадує "шалену критику пісень Висоцького, його цькування": "Художник іще нічого не зробив, а на нього вже все накинулись, це хіба справедливо? Мені здається, що це - замовлення, на якому хтось заробляє політичний капітал".

Загальна висота композиції становитиме 4 метра, а самої скульптури - 2,30. Відкрити пам'ятник планується 2 вересня, до дня міста.

Нагадаємо, що в березні цього року в Харкові теж оголосили конкурс на пам'ятник Висоцькому.

Володимир Висоцький (1938-1980) - видатний радянський актор, співак і поет (бард), класик жанру авторської пісні, заслужений артист РРФСР (1986, посмертно) і лауреат Державної премії СРСР (1987, посмертно).

Висоцький написав близько 700 пісень і віршів, з великим успіхом гастролював в СРСР і за кордоном. Як актор зіграв близько тридцяти ролей у фільмах (зокрема "Місце зустрічі змінити не можна", "Вертикаль").

Батько актора Семен Володимирович і його дядько народилися в Києві, на вулиці Воровського.

Пам'ятник Володимиру Висоцькому в образі капітана міліції Гліба Жеглова (фільм "Місце зустрічі змінити не можна") відкрито у 2009 році біля головного офісу МВС України, на вулиці Богомольця.

Дивіться також: Коли помер Висоцький, Москва святкувала Олімпіаду. ВІДЕО

Чи вбивав адвокат Медведчук поета Стуса?

4 вересня 1984 року поета Юрія Литвина знайшли з розтятим животом у житловій камері бараку колонії особливо-суворого режиму ВС-389/36 у селі Кучино на Уралі. Бездиханне тіло поета Стуса – у карцері, у цей самий день, роком пізніше. "Серце не витримало, з кожним може бути…" - передають слова табірного гебіста.

Ольга Ільків, зв'язкова Романа Шухевича

Оля опинилася перед вибором – ковтнути ампулу з отрутою і видати ворогам важливу адресу, чи ковтнути адресу і пережити тортури. Вона вибрала перше

Від листа до ГУЛАГу: як МҐБ цензурувало пошту про операцію «Запад»

На Великдень 1948 року отець Володимир Марущак готував особливу проповідь. Він знав, що попри заборони й обмеження нової влади, відсвяткувати воскресіння Христа збереться чимало людей. 2 травня він відправив службу у старовинній церкві села Новий Кропивник, а тоді — виголосив промову, яка викликала сльози у багатьох присутніх

Квота на розстріл "ворогів народу": як праонука знайшла справу репресованого прадіда

У травні цього року при Архіві національної пам`яті відкрився Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих. Весь цей час співробітники допомагають сотням людей дізнатися, в яких архівах можуть зберігатися таємниці їхніх репресованих родин. Вікторія Тараненко з Дніпропетровщини стала однією з перших, кому вдалося знайти справу свого репресованого прадіда та нарешті дізнатися, за що його арештував НКВД у часи Великого терору.