Знайдено радянські карти 1980-их із планом захоплення Гельсінкі

У Фінляндії знайдені Генштабу СРСР часів Холодної війни із планами захоплення Гельсінкі.

Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на Helsingin Sanomat.

На секретних картах 1980-их років позначені потенційні цілі у фінській столиці - в тому числі президентський палац, будівлі парламенту, міністерств, банків і поштових відділень. Позначено також станції водогону, порти, вузли громадського транспорту, вокзали та аеродроми.

Шість карт датовані 1989 роком, але інформація для них збиралася роками, а то й десятиліттями, зазначає видання.

Як відомо, в 2009 році на конференції Королівського географічного товариства та Інституту британських географів була представлена ​​радянська карта 1974 року "із планом вторгнення" до англійського міста Манчестер.

Усі назви на карті були перекладені російською, червоним кольором позначені дороги, придатні для проходження танків, чорним - промислові споруди, фіолетовим - громадські будівлі, а зеленим - військові об'єкти.

Однак Центр військового прогнозування Росії назвав карту захоплення Манчестера фальшивкою.

Допоможіть історичній правді! 1 000 000 на день народження

Ми існуємо на пожертви наших читачів. Без цієї допомоги «Історична правда» перестане існувати. Якщо ви вважаєте, що подальше існування "Історичної правди" необхідне українському суспільству – прочитайте цей текст до кінця!

Перша академічна нерухомість: як пансіон графині Левашової став власністю Української академії наук

У Києві добре відомий триповерховий будинок по вулиці Володимирській, 54. З лютого 1919 року будинок є власністю Академії наук, це штаб-квартира Президії НАНУ. Власністю Академії він став завдяки Павлу Скоропадському та його дружині Олександрі, Володимиру Вернадському, Агатангелу Кримському і... Антону Денікіну.

Петлюрівська Покрова. УНР на краю безодні

У жовтні 1919 року керманичі УНР уперше за весь час революції організували привселюдну урочисту присягу на вірність українській республіці. Ця подія залишила слід у пам`яті багатьох учасників визвольних змагань, хоча й не змінила перебіг війни за українську державність.

Генерал Петро Григоренко. Таврія, Москва, "психушка", Нью-Йорк

Радянський офіцер, комуніст, антисталінст, жертва каральної психіатрії, захисник і друг кримськотатарського народу, член Московської Гельсінкської Групи і Закордонного Представництва УГГ, а також син, чоловік і батько – це лише частина ролей, які довелося прожити уродженцю Запоріжжя.