Уряд Індії викупив архіви Ганді

Уряд Індії придбав на аукціоні "Сотбіс" зібрання листів, паперів і фотографій лідера індійського національно-визвольного руху Махатми Ганді.

Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на організаторів аукціону.

Архів, що належить німецькому архітекторові Герману Калленбаху, близьким другу Ганді, був виставлений на продаж у вівторок.

Планувалося встановити початкову ціну лота в межах від $775 тис. до $1,1 млн.

Не повідомляється, за скільки зрештою були придбані архіви.

Матеріали архіву охоплюють п'ять десятиліть з 1905 по 1945 роки, і включають листи сім'ї, друзів і послідовників Ганді, а також 13 листів, написаних ним самим Калленбаху.

Індійська влада і громадськість виступають проти приватних аукціонів, на яких виставляється власність Махатми Ганді, вважаючи це образою його пам'яті.

Танковий етюд в рожевих тонах

Події останніх місяців призвели до того, що поєднання слів "Прага" та "пам'ятник" у новинній стрічці наразі більше апелює не стільки до споруд часів Карла IV чи величних барокових пам'яток, скільки до монументів, присвячених подіям останньої світової війни

Операція Anthropoid

На світанку 18 червня 1942 року в центрі Праги почався незвичний рух. Неподалік Карлової площі, навколо церкви святого Карла Боромейського по вулиці Рессловій збиралися загони CC та гестапо. Понад сім сотень німців під командуванням 17 офіцерів взяли церкву в подвійне кільце. Під першими сонячними променями о пів на п’яту ранку мав розпочатися бій з наперед відомим переможцем

Роман Кирчів: «Як намагалися мене заарканити»

Склалося так, що з юних років я опинився у полі зору чи не найзловіснішого витвору більшовицької тоталітарної системи, її органів безпеки. Вони намагалися зробити мене своїм прислужником і за непокору переслідували та всіляко шкодили і пакостили мені.

«Вироки виконувати негайно!...»

22 травня минула 73 річниця оголошення Військовим судом оперативної групи (ВСОГ) «Вісла» перших смертних вироків