Уряд Індії викупив архіви Ганді

Уряд Індії придбав на аукціоні "Сотбіс" зібрання листів, паперів і фотографій лідера індійського національно-визвольного руху Махатми Ганді.

Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на організаторів аукціону.

Архів, що належить німецькому архітекторові Герману Калленбаху, близьким другу Ганді, був виставлений на продаж у вівторок.

Планувалося встановити початкову ціну лота в межах від $775 тис. до $1,1 млн.

Не повідомляється, за скільки зрештою були придбані архіви.

Матеріали архіву охоплюють п'ять десятиліть з 1905 по 1945 роки, і включають листи сім'ї, друзів і послідовників Ганді, а також 13 листів, написаних ним самим Калленбаху.

Індійська влада і громадськість виступають проти приватних аукціонів, на яких виставляється власність Махатми Ганді, вважаючи це образою його пам'яті.

Убити одного, щоб врятувати мільйони. Атентат Миколи Лемика

21 жовтня виповнюється 85 років з дня, коли український юнак Микола Лемик зробив постріл в обороні мільйонів. У 1933 році, коли на Великій Україні лютував Голодомор організований радянською владою, він здійснив атентат на начальника канцелярії радянського консульства у Львові Олексія Майлова.

Допоможіть історичній правді! 1 000 000 на день народження

Ми існуємо на пожертви наших читачів. Без цієї допомоги «Історична правда» перестане існувати. Якщо ви вважаєте, що подальше існування "Історичної правди" необхідне українському суспільству – прочитайте цей текст до кінця!

Перша академічна нерухомість: як пансіон графині Левашової став власністю Української академії наук

У Києві добре відомий триповерховий будинок по вулиці Володимирській, 54. З лютого 1919 року будинок є власністю Академії наук, це штаб-квартира Президії НАНУ. Власністю Академії він став завдяки Павлу Скоропадському та його дружині Олександрі, Володимиру Вернадському, Агатангелу Кримському і... Антону Денікіну.

"Невидима рука" олігархії. Кому англійці мають бути вдячні за "Велику хартію вольностей"

Ніхто не може бути покараний інакше, аніж за рішенням суду. Податки мають стягуватися лише за згодою тих, хто їх сплачує. Депутат повинен бути захищений від переслідувань з політичних міркувань. Все це ще в 1215 році було зафіксовано у "Великій хартії вольностей".