В'ятрович розповість під Українським домом про УПА

Історик Володимир В’ятрович прочитає відкриту лекцію "УПА. Слід в історії". Захід відбудеться в рамках "Народного університету" біля Українського дому, де тривають протести проти "мовного" закону.

Про це ІП повідомили в Центрі досліджень визвольного руху.

Дослідник розповість про те, як створювалася Українська повстанська армія, про методи її боротьби та довготривалу історію спротиву німецькому та радянському тоталітарному режимам.

"Свободу народам! Свободу людині!" — під цим гаслом із вірою в серці та зброєю в руках ще десятиліття після завершення Другої світової війни (довше, ніж деінде в Європі) молоді українські хлопці та дівчата боролися проти тоталітарної машини СРСР.

Якою була роль вояків УПА в Другій світовій війні і опісля, ким були повстанці, скільки їм було років і чого вони добивалися, і, врешті, чого досягнули — на ці та інші питання дасть відповідь Володимир В’ятрович, який уже понад 15 років досліджує історію визвольного руху, а у 2008-2010 роках на посаді директора Архіву СБУ розсекретив матеріали КГБ.

Читайте також: "Дайджест найкращих матеріалів ІП про Українську Повстанську армію"

Карабах: гіркі плоди «Чорного саду»

Ескалація вірмено-азербайджанського збройного конфлікту, що почалася 27 вересня 2020 року, одразу стала дуже медійною темою. Жваво відгукнувся і український сегмент Фейсбуку: з’явилася низка дописів та обговорень про причини, характер і перспективи війни, а також про українські паралелі та українські інтереси в подіях на Кавказі

Мюнхенський договір 1938: зрада напередодні війни

Годинник на празькому головному вокзалі, пойменованого на честь Вудро Вілсона, показував третю годину дня. З щойно прибулого потягу на перон вийшов високий акуратно вдягнений чоловік поважного віку – колишній міністр торгівлі Великобританії, а нині просто лорд Уолтер Ранcімен. Надворі було третє серпня 1938 року. Лорд Ранcімен прибув в Прагу із непростим завданням – переконати президента Чехословаччини Едварда Бенеша віддати прикордонні області своєї країни німецькому Райху.

Городниця: від унікального скарбу до давньоруського городища

У Городниці на Житомирщині, де в кінці серпня знайшли унікальний тисячолітній скарб із 38 срібниками, археологи виявили невідоме досі давньоруське городище

Осмислений рух до голодовбивства. Як Сталін йшов до «великого переламу»

Останнім часом посилюються спроби влади РФ виправдати Сталіна щодо Великого голоду на досить своєрідному ґрунті – мовляв, оступився, наробив дурниць через недосвідченість.