Спецпроект

Остання "четвірка" поїде не на дорогу, а в музей. ФОТО

На Іжевському автомобільному заводі з конвейєра зійшла остання "четвірка" - "Жигулі" ВАЗ 2104. Рішенням колективу її буде відправлено в музей заводу.

Про це розповідає Комсомольская правда

Разом із випуском останньої "четвірки" скінчилась епоха класичних задньопривідних авто.

З конвейєра зійшла остання "четвірка"

Торгова марка "Жигулі" цим авто була присвоєна моделі ВАЗ-2101 в червні 1970 року. За основу першої моделі було взято італійський FIAT-124. 

Усього за роки існування Іжевського автозаводу тут зібрано 380 000 класичних моделей ВАЗу.

Дивіться також: "ЗАЗ-Славута" відійшла в історію. Її більше не випускатимуть"

Убити одного, щоб врятувати мільйони. Атентат Миколи Лемика

21 жовтня виповнюється 85 років з дня, коли український юнак Микола Лемик зробив постріл в обороні мільйонів. У 1933 році, коли на Великій Україні лютував Голодомор організований радянською владою, він здійснив атентат на начальника канцелярії радянського консульства у Львові Олексія Майлова.

Допоможіть історичній правді! 1 000 000 на день народження

Ми існуємо на пожертви наших читачів. Без цієї допомоги «Історична правда» перестане існувати. Якщо ви вважаєте, що подальше існування "Історичної правди" необхідне українському суспільству – прочитайте цей текст до кінця!

Перша академічна нерухомість: як пансіон графині Левашової став власністю Української академії наук

У Києві добре відомий триповерховий будинок по вулиці Володимирській, 54. З лютого 1919 року будинок є власністю Академії наук, це штаб-квартира Президії НАНУ. Власністю Академії він став завдяки Павлу Скоропадському та його дружині Олександрі, Володимиру Вернадському, Агатангелу Кримському і... Антону Денікіну.

"Невидима рука" олігархії. Кому англійці мають бути вдячні за "Велику хартію вольностей"

Ніхто не може бути покараний інакше, аніж за рішенням суду. Податки мають стягуватися лише за згодою тих, хто їх сплачує. Депутат повинен бути захищений від переслідувань з політичних міркувань. Все це ще в 1215 році було зафіксовано у "Великій хартії вольностей".