Спецпроект

Януковичі-молодші стануть експонатами разом із "Му-му". ФОТО

У Донецьку вчителі школи № 9, де раніше вчилися сини Президента України Віктора Януковича, Олександр і Віктор, вирішили створити шкільний музей відомих випускників.

Про це пишуть Коментарі.

В школі наразі вже є три цінні експонати - рідкісне видання книги "Муму" 1930 року, Конституція СРСР 1937 року випуску, парта 1936-го.

Але головною гордістю тут вважають своїх випускників. За словами директора школи це "учні, які стали професорами, дослідниками космосу і підводного світу, генералами і депутатами". 

Один з випускників донецької школи №9,  Віктор Янукович

За словами директора, особливе місце в музеї відведуть синам Президента Януковича: у експозицію включать дитячі фотографії Олександра і Віктора, знімки з випускного альбому, а також відео з останнього дзвоника обох.

Крім того, їхні імена записали до Книги медалістів, адже Януковичі закінчили школу зі "срібною медаллю".

У свою чергу заступник директора школи з госпчастини ностальгійно згадала, як молодший син Президента допомагав їй змінювати лампочки і наводити порядок.

Читайте також: "Донецьк планує стати музейною Меккою"

ГУЛАГівська «одіссея» Патріарха Володимира

18 липня 1995 року спецпризначенці підрозділу «Беркут» битимуть кийками священників та мирян під стінами Софії Київської. Такою буде реакції української влади на бажання поховати у стінах храму українського православного Патріарха Володимира – Василя Романюка. В’ячеслав Чорновіл тоді викрикуватиме, що це “кінець незалежної України…”. «Беркут» і далі робитиме свою справу. Патріарха так і не поховають у храмі, а лише перед його стінами. Ці події ввійдуть в історію, як «чорний вівторок». Та передуватиме їм не менш напружене та сповнене боротьби життя. Історія «одіссеї» Патріарха Володимира концтаборами та тюрмами ГУЛАГу.

Спільний біль. Спільна історія. Дискусія до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Щороку 18 травня в Україні відзначається День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу – згадуються події 1944 року, коли радянський тоталітарний режим насильницьки виселив людей із їхніх рідних земель. Цей день офіційно започаткований тільки 2015 року, а історія та традиції кримських татар досі залишаються загадкою для багатьох українців.

Переможний бій Чорних Запорожців під командою латвійця Карліса Броже

"Гаряче було москалям не так від травневого сонця, як від вогню Чорних пластунів та від влучної стрілянини гарматчиків". 30 травня 1920 року відбувся переможний бій "Чорних запорожців" над більшовиками біля села Вербка поблизу Вінниці

Година папуги. Ґудзики з Харкова

Станіслав Мікке вчепився у київського прокурора Андрія Амонса: "Хто це зробив?!" Більшість могил мала дивну рису — сліди від величезних бурів: земля була перемішана із перемеленими людськими кістками, зітлілим одягом та металевими ґудзиками. Подекуди траплялися великі грудки якогось білого хімікату.