У Рівному перенесли пам'ятник художнику УПА. ФОТО

В центрі Рівного відкрили бюст Нілу Хасевичу - художнику і граверу, який був головним графіком Української повстанської армії.

Про це повідомляє кореспондент "Історичної Правди".

Раніше пам'ятник художнику УПА Нілу "Зоту" Хасевичу стояв у промзоні на околиці Рівного. Там із нього вкрали кілька металевих літер.

 Фото: ogo.rv.ua

Депутати міськради разом із деякими кандидатами в нардепи профінансували ремонт і перенесення пам'ятника власним коштом.

За словами міського голови Володимира Хомка, благоустрій пам'ятника обійшовся у 40 тисяч грн.

 

Уродженець Рівненщини Ніл Хасевич разом із учнями створив більшість візуальних матеріалів, що з них ми знаємо УПА. Загинув у бою з МГБ 4 березня 1952 року.

Дивіться листівки й малюнки Хасевича в розділі "Артефакти"

Убити одного, щоб врятувати мільйони. Атентат Миколи Лемика

21 жовтня виповнюється 85 років з дня, коли український юнак Микола Лемик зробив постріл в обороні мільйонів. У 1933 році, коли на Великій Україні лютував Голодомор організований радянською владою, він здійснив атентат на начальника канцелярії радянського консульства у Львові Олексія Майлова.

Допоможіть історичній правді! 1 000 000 на день народження

Ми існуємо на пожертви наших читачів. Без цієї допомоги «Історична правда» перестане існувати. Якщо ви вважаєте, що подальше існування "Історичної правди" необхідне українському суспільству – прочитайте цей текст до кінця!

Перша академічна нерухомість: як пансіон графині Левашової став власністю Української академії наук

У Києві добре відомий триповерховий будинок по вулиці Володимирській, 54. З лютого 1919 року будинок є власністю Академії наук, це штаб-квартира Президії НАНУ. Власністю Академії він став завдяки Павлу Скоропадському та його дружині Олександрі, Володимиру Вернадському, Агатангелу Кримському і... Антону Денікіну.

"Невидима рука" олігархії. Кому англійці мають бути вдячні за "Велику хартію вольностей"

Ніхто не може бути покараний інакше, аніж за рішенням суду. Податки мають стягуватися лише за згодою тих, хто їх сплачує. Депутат повинен бути захищений від переслідувань з політичних міркувань. Все це ще в 1215 році було зафіксовано у "Великій хартії вольностей".