Спецпроект

Напопулярніше місце у В'єтнамі - музей жінок

Музей жінок в Ханої став найбільш відвідуваною пам'яткою В'єтнаму за 2012 рік.

До такого висновку прийшли відвідувачі найбільшого в світі туристичного сайту TripAdvisor. Музей отримав найбільшу кількість позитивних відгуків у порівнянні з іншими місцями В'єтнаму.

Відвідувачі музею можуть простежити роль жінки в типово патріархальному суспільстві В'єтнаму з найдавніших часів і до цього дня.

Музей відкрили у Ханої не дуже давно, але за короткий термін там зібрали багато експонатів, що свідчать про шанобливе, якщо не сказати священне, ставлення до жінки у В'єтнамі, яке збереглося в культурі цієї країни і по сьогодні.

Битва за Шостку 1918 року

Шість діб, з 2 по 8 квітня 1918 р., шосткинці билися з більшовицькою Особливою армією Ремньова. Билися з тими самими петроградськими загонами матросів, що 29 січня 1918 р. вбивали київських студентів під Крутами. Шосткинські робітники ціною своїх життів зберегли пороховий завод для Української держави.

Антон Дробович: Гри в одні ворота не буде

Розмова з Антоном Дробовичем, головою Українського інституту національної пам’яті (УІНП) про польсько-українські відносини, спільні плани та проекти, виклики на новій посаді, а також про те, кого він вважає героями України. Інститут Антон Дробович очолив у грудні 2019 року, після того, як виграв конкурс, попереднім керівником був Володимир В’ятрович.

Луцьк в окупації: побороти епідемії й вижити!

Луцьк – одне з перших українських міст, яке було окуповане вермахтом вже надвечір 25 червня 1941 року. Нова окупація приносить не тільки усі «принади» нацистського режиму, але й епідемії

Як і чому вікінги опинилися у Західній Україні

Як тут опинилися скандинави? Вони були важливою частиною державного апарату Русі, особливо в період правління князя Володимира. З літопису відомо, що Володимир був змушений тікати у Швецію після невдачі у міжусобній війні. Звідти він повернувся із армією варягів, які допомогли відвоювати спадщину.