У БЕРЛІНІ ВІДКРИЛИ ПАМ'ЯТНИК ЦИГАНАМ, УБИТИМ НАЦИСТАМИ

Канцлер Німеччини Анґела Меркель відкрила пам’ятник ромам та представникам спорідненої етнічної групи сінті, убитих нацистським режимом під час Другої світової війни.

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Меморіал, кругле водоймище з кам’яним трикутником в центрі, було збудовано на грант від німецького федерального уряду.

Вартість монументу – майже 3 мільйони євро. Він розташований поруч з Рейхстагом, будинком парламенту в центрі Берліна, недалеко від меморіалу жертвам Голокосту.
 
За часів нацизму було знищено близько півмільйона ромів та сінті.
 
Один з представників народу ромів, виступаючи на церемонії в середу, нагадав про жахи нацистської кампанії знищення, а також засудив сучасну дискримінацію щодо сінті та ромів.

В Європі живуть близько 11 мільйонів ромів. Багато з них страждають від злиднів та дискримінації.

Про переслідування рома і сінті в Європі читайте в розділі "Блогосфера"

Лютнева драма президента Бенеша

За столом в кабінеті президента Чехословаччини на Празькому Граді сидів сивий хворий чоловік. Президенту Едвардові Бенешу було лише 63 роки, проте постійні хвороби і тиск з боку політичних опонентів цілковито виснажили його. Президент щойно підписав призначення нового комуністичного уряду. Його держава, яку він власноруч засновував, будував і за яку бився десятиліттями, провалювалася в морок комуністичної диктатури. І під вироком Чехословаччині стояв його, Едварда Бенеша, підпис. Одного з найбільших демократів в історії центральної Європи ХХ століття.

Панас Мирний у 1917 році. Живий і голодний статський радник

Ні, Панас Мирний не помер у ХІХ столітті. Він та Іван Нечуй-Левицький - два письменники-класики, хто пережив революцію. І хоча його роман "Хіба ревуть воли, як ясла повні" вивчали в школі всі без винятку покоління українців, для більшості цей факт - неабияка новина.

Сергій Гірік: гасла УНР нагадували більшовицькі

Інтерв'ю з кандидатом історичних наук, вченим секретарем Української асоціації юдаїки Сергієм Гіріком

Партії «хамелеони»

В Україні зареєстровано 352 політичних партії. За цим показником вона посідає перше місце в Європі. Однак партії у нас не лише активно реєструються, а й перейменовуються. 44% діючих партій хоча б раз за історію існування змінили свою назву. В останні роки кількість перейменувань партій перевищує кількість нових реєстрацій.