Спецпроект

Музей гобітів відкриється в Швейцарії

Житель швейцарського села Енінс має намір відкрити музей, присвячений персонажам книг Джона Толкіна, привертаючи тим самим до країни велике співтовариство толкіністів.

Про це пише travel.ru.

Купивши дев'ять років тому ділянку площею 3,5 тисячі квадратних метрів, він приступив до створення Музею гобітів, який задуманий як парк розваг. Музей частково розташовується під землею, частково - на поверхні. Виставкова площа займає 300 квадратних метрів. На сьогоднішній день роботи майже закінчені.

"Відвідувачі будуть почувати себе, як у справжньому Середзем'ї. В одній кімнаті - як в Гондорі, в іншій - як у Морії", - розповідає творець музею. Гості зможуть переночувати в норі гобіта, а також побачити фігури героїв "Володаря перстенів" у натуральний зріст.

Тих, хто вивчає твори Толкіна з літературознавчої позиції, зацікавить "гобітська бібліотека", яка складається з трьох тисяч томів. У музеї буде і картинна галерея, де розмістяться 600 робіт художників зі всього світу.

Відкриття музею відбудеться восени 2013 року.

Щодо прав на використання образів всесвітньовідомих героїв нічого не повідомляється. Якщо швейцарець не знайде спільної мови з власниками прав, музей може і не відкритись, як це було з "ненародженим" музеєм Гаррі Поттера в Москві

Допоможіть історичній правді! 1 000 000 на день народження

Ми існуємо на пожертви наших читачів. Без цієї допомоги «Історична правда» перестане існувати. Якщо ви вважаєте, що подальше існування "Історичної правди" необхідне українському суспільству – прочитайте цей текст до кінця!

Перша академічна нерухомість: як пансіон графині Левашової став власністю Української академії наук

У Києві добре відомий триповерховий будинок по вулиці Володимирській, 54. З лютого 1919 року будинок є власністю Академії наук, це штаб-квартира Президії НАНУ. Власністю Академії він став завдяки Павлу Скоропадському та його дружині Олександрі, Володимиру Вернадському, Агатангелу Кримському і... Антону Денікіну.

Петлюрівська Покрова. УНР на краю безодні

У жовтні 1919 року керманичі УНР уперше за весь час революції організували привселюдну урочисту присягу на вірність українській республіці. Ця подія залишила слід у пам`яті багатьох учасників визвольних змагань, хоча й не змінила перебіг війни за українську державність.

Генерал Петро Григоренко. Таврія, Москва, "психушка", Нью-Йорк

Радянський офіцер, комуніст, антисталінст, жертва каральної психіатрії, захисник і друг кримськотатарського народу, член Московської Гельсінкської Групи і Закордонного Представництва УГГ, а також син, чоловік і батько – це лише частина ролей, які довелося прожити уродженцю Запоріжжя.