Митники вилучили у росіян Зірку Героя СРСР і тульський самовар. ФОТО

На митному посту "Велика Писарівка" (Сумщина) митники вилучили у росіянина, який повертався на батьківщину через митний "зелений коридор" ряд речей.

Про це повідомляє прес-центр Державної митної служби.

Спершу митники звернули увагу на Тульський самовар 1911 року в салоні автомобіля. А далі, йдеться у повідомленні прес-центру - більше.

Фото Держмитслужби

У другого пасажира, також росіянина, виявили знамениту нагороду - "Золоту Зірку" Героя СРСР, а в третього -  12 монет (переважно радянські), хрестик, старовинний наконечник стріли й наконечник спису.

Героя Радянського Союзу з медаллю №858 отримав у червні 1942 року Михайло Авдєєв - командир ескадрилії винищувального авіаполку ВПС Чорноморського флоту СРСР

За даним фактом, згідно статті 472 Митного Кодексу України, складено протоколи про порушення  митних правил.

Дивний набір артефактів

Предмети, виявлені під  час митного огляду, вилучені та направлені на експертизу, яка остаточно  встановить, чи становлять вони історичну та культурну цінність.

"Від її висновків залежить і міра покарання трьох росіян, що їхали в одному авто", повідомляють митники.

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.