У Сахарі знайшли перську армію, зниклу 2,5 тисячі років тому. ФОТО

У пустелі Сахара знайшли останки армії перського царя Камбіса II. На думку італійських археологів, це відкриття стало першим науковим підтвердженням історії, яка раніше була тільки легендою.

 

Про це повідомляють "Старожитності" із посиланням на Discovery News.

Брати Альфредо і Анджело Кастільоні заявили, що їм вдалося виявити величезну кількість людських кісток, фрагменти бронзової зброї, черепки глиняного посуду, а також наконечники стріл.

 

На думку італійців, стверджувати про те, що їм вдалося знайти останки саме армії Камбіса II, наразі рано. Однак археологи з упевненістю заявляють, що виявлені ними предмети є першими артефактами, які вдалося знайти поблизу оазису Сива, датованими епохою перської династії Ахеменідів.

Історія таємничого зникнення армії Камбіса II описана Геродотом. За його відомостями, перський цар в 525 році до нашої ери направив армію, чисельністю в 50 тисяч солдатів, в оазис Сива для того, щоб вони знищили храм оракула Амона.

 

Через тиждень під час піщаної бурі армія зникла, так і не діставшись до оазису. На думку фахівців, історія Геродота є вигаданою, оскільки жодних слідів зниклих солдатів виявити поки не вдавалося.

Як відомо, у травні 2012 року в Сахарі знайшли чудово збережений британський винищувач часів Другої світової війни.

 

Допоможіть історичній правді! 1 000 000 на день народження

Ми існуємо на пожертви наших читачів. Без цієї допомоги «Історична правда» перестане існувати. Якщо ви вважаєте, що подальше існування "Історичної правди" необхідне українському суспільству – прочитайте цей текст до кінця!

Перша академічна нерухомість: як пансіон графині Левашової став власністю Української академії наук

У Києві добре відомий триповерховий будинок по вулиці Володимирській, 54. З лютого 1919 року будинок є власністю Академії наук, це штаб-квартира Президії НАНУ. Власністю Академії він став завдяки Павлу Скоропадському та його дружині Олександрі, Володимиру Вернадському, Агатангелу Кримському і... Антону Денікіну.

Петлюрівська Покрова. УНР на краю безодні

У жовтні 1919 року керманичі УНР уперше за весь час революції організували привселюдну урочисту присягу на вірність українській республіці. Ця подія залишила слід у пам`яті багатьох учасників визвольних змагань, хоча й не змінила перебіг війни за українську державність.

Генерал Петро Григоренко. Таврія, Москва, "психушка", Нью-Йорк

Радянський офіцер, комуніст, антисталінст, жертва каральної психіатрії, захисник і друг кримськотатарського народу, член Московської Гельсінкської Групи і Закордонного Представництва УГГ, а також син, чоловік і батько – це лише частина ролей, які довелося прожити уродженцю Запоріжжя.