Спецпроект

У Кишиневі створять музей Голокосту

Прем'єр-міністр Республіки Молдова Влад Філат підписав розпорядження про створення на базі Національного музею історії та археології Музею жертв Голокосту.

Про це пише ukrinform.ua.

Про це глава уряду повідомив під час заходу, присвяченого Міжнародному дню пам'яті жертв Голокосту.

"Ніхто не може залишитися байдужим до трагічних подій Другої світової війни, а наш моральний обов'язок - шанувати пам'ять жертв Голокосту і не забувати, що народи, що не пам'ятають свого минулого, не мають майбутнього. Мною підписано розпорядження про створення в Кишиневі Музею Голокосту", - сказав він.

Прем'єр підкреслив, що Голокост назавжди залишиться однією з найбільш жорстоких злочинів проти людства.

У заході, організованому молдавською філією американського єврейського комітету "Joint" і молдавським центром єврейської культури "KEDEM", взяли участь спікер парламенту Маріан Лупу, акредитовані в Молдові дипломати та представники громадськості.

Теми

Петлюрівська Покрова. УНР на краю безодні

У жовтні 1919 року керманичі УНР уперше за весь час революції організували привселюдну урочисту присягу на вірність українській республіці. Ця подія залишила слід у пам`яті багатьох учасників визвольних змагань, хоча й не змінила перебіг війни за українську державність.

Генерал Петро Григоренко. Таврія, Москва, "психушка", Нью-Йорк

Радянський офіцер, комуніст, антисталінст, жертва каральної психіатрії, захисник і друг кримськотатарського народу, член Московської Гельсінкської Групи і Закордонного Представництва УГГ, а також син, чоловік і батько – це лише частина ролей, які довелося прожити уродженцю Запоріжжя.

"Невидима рука" олігархії. Кому англійці мають бути вдячні за "Велику хартію вольностей"

Ніхто не може бути покараний інакше, аніж за рішенням суду. Податки мають стягуватися лише за згодою тих, хто їх сплачує. Депутат повинен бути захищений від переслідувань з політичних міркувань. Все це ще в 1215 році було зафіксовано у "Великій хартії вольностей".

Свято присяги УНР

"Всі оглядаються назад і дивляться на вулицю, по якій проноситься кілька автомобілів: "Он Петлюра... Спереду... " 14 жовтня 1919 року у тимчасовій столиці УНР Камʼянці-Подільському відбулась урочиста присяга чиновників та війська