Українська правда
Історична правда

Вищий адмінсуд остаточно визнав воїнів УПА борцями за незалежність

05.02.2013
Версія для друку Коментарі 152

Вищий адміністративний суд 16 січня підтвердив рішення судів нижчих інстанцій, якими визнано законним указ президента Віктора Ющенка про визнання членів ОУН і воїнів УПА учасниками боротьби за незалежність України.

Про це Українським Новинам повідомив заступник голови Прогресивної соціалістичної партії України Володимир Марченко.

За словами Марченка, рішення про відхилення касаційної скарги голова ПСПУ Наталя Вітренко отримала тільки 4 лютого.

Розгляд справи проходив у письмовій формі. Рішення суду є остаточним і оскарженню не підлягає.

Як відомо, 28 січня 2010 року Ющенко визнав бійців УПА і підпільників ОУН учасниками боротьби за незалежність України, видавши відповідний указ.

Вітренко оскаржила цей президентський указ у квітні 2010 року.

Київський апеляційний адміністративний суд і Окружний адміністративний суд Києва підтвердили законність указу Ющенка.

Крім активістів ОУН і воїнів УПА, борцями за українську незалежність було також визнано членів формувань Української Центральної Ради, Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Української Держави (гетьманату Павла Скоропадського) , Української Bійськової організації, Організації народної оборони "Карпатська Січ" та Української Головної Визвольної ради.

Читайте також: "Дайджест найкращих матеріалів Історичної Правди про УПА"

Теми: суд, закони, ОУН, УПА, політика, Ющенко

vadikor _ 12.02.2013 18:21
Героям Слава!
orelchan _ 07.02.2013 23:32
Ясна річь,ті дописувачки будуть верзти аби що, тільки не горювати за стражданнями та муками українського народу.Говорю прямо,мимоволі замислюєшься-то людина,чи ні.Жінка-чи ні.Ніхто з українців не запрошував ні її,ні їхніх батьків,дідів в Україну Так,бандитська більшовистська влада завозила з Росії,багато ще направляла по розподілу,а українців теж мільйонами вивозила на Північь Росії,до Сибіру,на Далекій Схід,а.також направляла туди українців-фахівців по розподілу,неначе в Україні ім не було місця для праці.Чи знають ті "гости" із Росії,що з 7 лютого 1940року до травня 1941 року із України(у більшости із Західної) бандитська радянська влада зірвала з рідних земель і запраторила до Сибіру та ДСхіду більше як 500 тисяч чоловік.За що?! Не болить у чужинців(вони так і не стали добрими сусідами).Хіба так нахабно,глузливо,байдуже відносяться до росіян українці,які живуть і працюють у Росії.Звичайно ні. І російська влада їх за те" дякує"-забороняє Громаду українців у Росії,громить бібліотеки.
Yaroslav_99 _ 07.02.2013 19:41
можна посперечатись з дечимсь,...
таке враження за одних УПА заціпилися , і давай за компанію все інше туди згребати.
історія повинна бути Аполітичною і об`єктивною,
скільки можна ідеалізувати укр. історію,
робити з українців мучеників, що за націоналізм?
коли татко - українець (як він себе називає и пишається, і це людина освічена з вищою освітою) своїй малій дитині каже про ("м.............в"
---
Вам просто треба було запитати того татка, через що перейшла його родина, скільки голови зложило від московського окупанта, скільки відсиділо по пів-життя в концентраційних лагерях.
І вам все стане зрозуміло.

Ще краще- поїдьте ва Колиму чи в Сандармох, і попросіться серед зими одну ніч переночувати на лежанці в колишній камері.
І одразу перестанете задавати напів- божевільні запитання.
orelchan _ 07.02.2013 19:29
Convex2:
+++++++=Або,чому ніхто не фінансує якісь верстви населення чи партії у Австрії за об"єднання з ФРН (всякі там союзи,асоціації).Тим більше,що й мова однакова.А Україну нахабно тягнуть у руйнівну Росію.Освіта у Росії зруйнована,економіка,наука,промисловість,с-х господарство,культура теж.Десь 10-12 мильйонів українців у Росії своєю сумлінною працею,у першу чергу,годують росіян.Свідомих росіян охоплює жах-10 мильйонів росіян взагалі не бажають! працювати!- стаття у рос.-новой газете-від дев"ятого липня дванадцятого року-что происходит с моей нацией.она умирает,-а ще 12-14 мільйонів безробтних. І при такому стані речей ще й нахабне,глузливе,зверхне відношення до України і українців.
orelchan _ 07.02.2013 18:53
Зрозуміло,звідкіля вуха ростуть,коли читаеш коментарі комунопартпропагандистів.Але тим,хто ніби намагається з"ясувати справжній перебіг подій,хіба не до тями звернути прискіпливу увагу на тих шановних,знаних росіянами людей,які попереджають саміх росіян і їх сусідів про надмірно загрозливі риси характеру та ментальністі більшости населення Росії і їх руйнівних наслідків.Ніхто не ставе під сумнів,що єсть працьовиті,ввічливі,культурні,по-справжньому людяні росіяни.Але їх жменька на тлі того загалу агресивного хамства,нахабства,нефаховості від якого потерпають і вони.Недарма М.Горький-провидець попереджає:"Российский народ должен много потрудится для того,чтобы приобрести сознание своей личности,своего человеческого достоинства,этот народ должен быть прокален и очищен от рабства,вскормленного в нём,медленным огнём культуры.Опять культура?Да,снова культура.Я не знаю ничего иного,что может спасти нашу страну от гибели,"стр.101-102,"несвоевременные мысли". А ті тролі все українців повчают.АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте