Спецпроект

АНОНС: Конкурс для музеїв на проведення експериментальних виставок

Стартує проект "Актуальний Музей: Стратегія динамічного розвитку" у рамках програми грантів Благодійного фонду Ріната Ахметова "Розвиток України" (проект "Динамічний музей")

Національний центр народної культури "Музей Івана Гончара" огролошує конкурс на проведення серії експериментальних виставок у рамках проекту "Актуальний музей". 

Музеї України запрошуються  до участі.

"Музейні заклади України мають розкішні збірки, що висвітлюють унікальні теми, утім вони залишаються недоступні для широкого відвідувача здебільшого через відсутність достатніх експозиційних площ, міжмузейного партнерства, брак коштів (а часом знань та ініціативи) на влаштування цікавих експозицій. Відтак, перед музеями України постає завдання адаптуватися до вимог ХХІ століття, створити відкриту систему єдиного простору, комунікації та взаємообміну. Успішність вирішення цих проблем залежить і від експериментів, здатності музею генерувати і втілювати нові ідеї." - йдеться у прес-релізі організаторів проекту.

Проект "Актуальний музей" і, зокрема його складова – програма інноваційного музейного партнерства, покликані заохотити музейну спільноту країни на пошуки креативних рішень застарілих проблем та відповідей на новітні виклики, на активізацію міжмузейного партнерства й інноваційну творчість у музейній та культурно-мистецькій сферах (експериментальні виставки,  перфоманси, вистави, концерти, спеціальні події, презентації тощо).

На базі експериментальних виставок планується проведення тематичних тренінгів.

Програма інноваційного музейного партнерства здійснюватиметься паралельно з освітньо-тренінговою програмою. Вона передбачає створення експериментальної лабораторії шляхом технічної модернізації (додаткове експозиційне обладнання, мультимедійні засоби) найбільшої виставкової галереї Музею Івана Гончара (260 м2) із суміжною залою (80 м2).

Програма започатковується двома пілотними виставками, які будуть відібрані на конкурсних засадах і проведені у 2013–2014 роках. Для здійснення цих проектів буде надано на узгоджений період виставкове приміщення, додаткове технічне оснащення, а також покриття інших  витрат.

Вимога до проектів: заявки на інноваційні виставкові проекти мають подаватися музеями або у партнерстві з музеями і базуватися на їхніх збірках. До участі в конкурсі запрошуються національні, державні, комунальні, громадські й приватні музеї України.

Бюджет проекту – до 30 тис. грн.

Часові межі:  два виставкові проекти здійснюватимуться у 2013–2104 роках. Програма продовжуватиметься і після завершення  ґрантового періоду. Кращі пропозиції будуть
здійснюватися, за домовленістю сторін, і надалі.

Критерії оцінки: актуальність проекту, інноваційність та новизна ідеї, практичне значення для розвитку музейної галузі, реалістичність впровадження проекту та його оптимальна ресурсомісткість. Переваги надаватимуться проектам, що тематично стосуються культурної спадщини. Заявки розглядаються науково-методичною радою НЦНК "Музей Івана Гончара". Аплікації, надіслані на конкурс, не рецензуються.

Форму аплікації  можна завантажити на   http://honchar.org.ua/dynamic

Заявку слід надсилати в електронному вигляді на E-mail-адресу   honchar_museum@ukr.net
Кінцевий термін подання заявок  – 8 квітня 2013 р., 17:00.
Оголошення результатів конкурсу  – 15 квітня 2013 р. на сайті www.honchar.org.ua
(розділ "Динамічний музей").

Теми

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.