У Львові - дискусія про роль кіно в руйнуванні радянських міфів

У Національному музеї-меморіалі "Тюрма на Лонцького" — дискусія "Роль кінематографу в руйнуванні радянських історичних міфів" та показ тематичної програми мандрівного фестивалю кіно "Криваві совєти".

Програма фестивалю складена зі стрічок, що розвінчують пропагандистські міфи СРСР та розкривають правду про злочини радянського окупаційного режиму, повідомляє прес-служба Центру досліджень визвольного руху.

Перегляд стрічок фестивалю розпочнеться о 12:00: дискусія - о 17:00.

Модератор дискусії — координаторка проекту музейного кінолекторію, лауреатка премії ім. Ірини Калинець та заступниця директора Музею Вікторія Садова.

Час і місце: 16 березня, субота. Національний музей-меморіал "Тюрма на Лонцького" (кінолекторій, 2-й поверх). Львів, вул. С. Бандери, 1 (вхід із вул. Брюллова).

Програма кінопоказу:

12:00 — "Радянська історія"

13:20 — "Вишневі ночі"

15:10 — "Українська революція"

16:00 — "Стеком і шаблею"

Фестивальні покази вже відбулися у Харкові, Дніпропетровську та Івано-Франківську. Демонструватимуть цю програму також у Луцьку, Запоріжжі, Рівному та інших обласних центрах України.

Організатори: Молодий народний рух, Національний музей "Тюрма на Лонцького".

Показ фільмів здійснюється з просвітницькою метою.

Вхід вільний.

Путін про пакт Молотова-Ріббентропа, Голокост і Бабин Яр: неоімперські амбіції та інструменталізація історії

Останнім часом помітно зросла активність російського президента у висловленні оцінок про історичні події та явища минулого. Зокрема це стосується чітко означеної європейцями ролі Сталіна і Гітлера у розв’язанні Другої світової війни, а також проблематики антисемітизму та Голокосту. Ще не вщухлі суперечки довкола виступу Владіміра Путіна 23 січня 2020 року в Єрусалимі, який ним сповна був використаний для пропаганди історичного наративу Кремля, і знову дискусія в світових медіа. Цього разу у зв’язку з публікацією 19 червня 2020 р. статті«75 років Великої Перемоги: спільна відповідальність перед історією і майбутнім», в якій, серед іншого, Путін згадує і про Пакт Молотова-Ріббентропа, і про Голокост, і про Бабин Яр…

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

Роль Медведчука: Юрій Литвин і Василь Стус мали одного адвоката та загинули в одному таборі

Українського поета, журналіста, правозахисника Юрія Литвина знайшли з розтятим животом у камері колонії особливо суворого режиму ВС-389/36 у селі Кучино на Уралі. Це сталося 4 вересня 1984 року. Бездиханне тіло поета Василя Стуса знайдуть у карцері того самого дня роком пізніше

«Прийшов час збирати каміння…»: Про репатріацію нашої церковної старовини

Радянська влада вивезла з України безліч дорогоцінних артефактів, церковних цінностей. Напевно, немає жодного храму, який не був пограбований тодішньою владою. Коштовності частково продали за кордон. Та чимало збереглося у російських музеях. Це був відвертий грабунок. Від часу проголошення незалежності українська влада і українське суспільство мали б системно опікуватися поверненням нашої національної історико-культурної спадщини. Але чи ми, українці, – як суспільство і держава – готові до копіткої наполегливої праці з репатріації вкраденого спадку?