Спецпроект

Найзнаменитіший музей Франції став майданчиком для битви гросмейстерів

У Луврі проходить міжнародний турнір пам'яті великого шахіста Олександра Альохіна - першого російського чемпіона світу. Наступний етап змагань відбудеться у Санкт-Петербурзі, де в 1914 році почалася його блискуча неперевершена кар'єра. Титул чемпіона ніхто так і не зміг у Альохіна відвоювати. Сьогодні в турнірі на його честь беруть участь нові шахові королі.

Про це повідомляє 1tv.ru.

Шахи - це мистецтво, проголосив Олександр Альохін, четвертий чемпіон світу і перший російський. Тому й вирішили провести Міжнародний турнір на його честь  в музеї. Тут - 10 кращих сучасних шахістів з 7 країн, у тому числі 14-й і 15-й чемпіони світу: Крамник і Ананд, битву стратегій яких особливо чекають.

Альохін єдиний чемпіон світу з шахів, який помер непереможеним. Щоправда, доля іноді ходила проти нього. Син дворянина, слідчий карного розшуку, який отримав від імператора титул гросмейстера, під час революції втік з Петербурга до Парижа. В еміграції продовжив перемагати і переграв знаменитого кубинця Капабланку.

Після перебудови турнір пам'яті Альохіна не проводився жодного разу. А у Франції схожа за масштабом гра була аж у 1994 році. І шанувальники шахів встигли скучити.

Турнір розділений на 2 частини: Париж і Санкт-Петербург, 2 знакових для Альохіна міста. Наступний після Лувру хід - Російський музей. Там пройде заключний етап змагань і буде оголошений переможець.

Теми

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.