Спецпроект

Теракотова армія прибуде до музею Тампере в червні

Змінилися дати проведення виставки Теракотової армії першого китайського імператора Цинь Шихуанді у фінському місті Тампере. Експозиція відкриється в музейному центрі "Вапрійккі" (Vapriikki) з 14 червня - на місяць пізніше, ніж було заплановано раніше.

Про це пише travel.ru.

Воїни Теракотової армії були створені в II столітті до нашої ери для "охорони" гробниці легендарного імператора Цинь Шихуанді. Всі вони виконані в натуральну величину, при цьому кожен має індивідуальні риси. Обличчя всіх воїнів спочатку були звернені на схід - туди, де розташовувалися царства, підкорені імператором. У 2002 році скульптори Ральф Грюнеберг і Буркард Пфренцігер виготовили точні копії фігур, які тепер "подорожують" по світу. Вони відтворені за старовинною технологією. 180 статуй - піхота, генерали, офіцери, лучники і коні.

Музейний центр Vapriikki (Alaverstaanraitti 5) працює щодня крім понеділка, з 10:00 до 18:00. Звичайна вартість квитка сюди становить 3-9 євро залежно від віку відвідувача, але по п'ятницях за три години до закриття вхід вільний. Вхід на виставку теракотових воїнів обійдеться в 13 євро для дорослих і 5 євро для дітей з 7 до 16 років; є групові та сімейні знижки. За цим же квитком можна відвідати всі інші зали музейного центру. Виставка "Теракотова армія і скарби китайських імператорів" стане найбільшою за всю історію музею. Крім легендарних статуй, вона включить в себе скарби династії Цинь: зброя, прикраси, предмети з нефриту, бронзи і золота.

«Симон Петлюра інтернаціоналізує українське питання піснею»: невідома історія тріумфу «Щедрика» в Європі

«Завдяки цій державній інституції генерал Петлюра, керівник нової республіки вирішив спробувати показати світу окремішнє існування та етнічну ідентичність свого народу. – Пише французький критик.
– Які ці люди далекі від нашого мізерного прагматичного менталітету, яка в них відчувається віра! Дві години співу "a capella" іноземною мовою закінчилися чотирикратним викликом на біс – це характеризує найкраще успіх цього вечора».

Акт Злуки. Спогад архієпископа Варлаама

Легкою сніжною імлою окритий, зранку прокинувся Київ, але піднялося вгору сонце й розвіяло імлу. Вздовж вулиць і бульварів стоять, мов дівчата в шлюбних сукнях, вкриті інеєм дерева. По всіх, пухнатим снігом вкритих, вулицях незвичайний рух. Організації, школи, діти, молодь і старше громадянство, все святочно вдягнене, гуртками й поодинці – поспішає до Св. Софії на велике свято

Шибениці на Західній Україні на початку 1945 року

Привселюдні страти повстанців на початку 1945 року на території Чернівецької області та України загалом як спроба НКВД подолати опір населення радянським завойовникам. До історії ще одного радянського злочину

Карл XII в Україні. Розповідь кароліна. Частина друга

Відбулася Полтавська битва, про яку багато написали люди, які заздрили Карлу ХІІ і хвалили росіян. Я можу впевнено заявити, що шведи виграли так само, як і росіяни. Росіяни зранку Полтавської битви втратили стільки ж людей, скільки ми втратили наприкінці битви. Якби росіяни виграли так славетно, як вони і їхні прихильники намагаються стверджувати, то вони мали б переслідувати шведську армію. Але армія тільки на другий день перейшла через Дніпро