Спецпроект

Теракотова армія прибуде до музею Тампере в червні

Змінилися дати проведення виставки Теракотової армії першого китайського імператора Цинь Шихуанді у фінському місті Тампере. Експозиція відкриється в музейному центрі "Вапрійккі" (Vapriikki) з 14 червня - на місяць пізніше, ніж було заплановано раніше.

Про це пише travel.ru.

Воїни Теракотової армії були створені в II столітті до нашої ери для "охорони" гробниці легендарного імператора Цинь Шихуанді. Всі вони виконані в натуральну величину, при цьому кожен має індивідуальні риси. Обличчя всіх воїнів спочатку були звернені на схід - туди, де розташовувалися царства, підкорені імператором. У 2002 році скульптори Ральф Грюнеберг і Буркард Пфренцігер виготовили точні копії фігур, які тепер "подорожують" по світу. Вони відтворені за старовинною технологією. 180 статуй - піхота, генерали, офіцери, лучники і коні.

Музейний центр Vapriikki (Alaverstaanraitti 5) працює щодня крім понеділка, з 10:00 до 18:00. Звичайна вартість квитка сюди становить 3-9 євро залежно від віку відвідувача, але по п'ятницях за три години до закриття вхід вільний. Вхід на виставку теракотових воїнів обійдеться в 13 євро для дорослих і 5 євро для дітей з 7 до 16 років; є групові та сімейні знижки. За цим же квитком можна відвідати всі інші зали музейного центру. Виставка "Теракотова армія і скарби китайських імператорів" стане найбільшою за всю історію музею. Крім легендарних статуй, вона включить в себе скарби династії Цинь: зброя, прикраси, предмети з нефриту, бронзи і золота.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.