Спецпроект

Художній музей в Севастополі запрошує на нічне світлове шоу

У Севастопольському художньому музеї ім.Крошицького пройде "Ніч музеїв" з тематичними виставками і світловими інсталяціями. У суботу, 18 травня, двері музею будуть відкриті до 23.00.

Про це пише gazeta.sebastopol.ua.

Севастопольський художній музей бере участь в акції "Ніч музеїв" вже вдруге. Цього року проект носить назву "Сила світла" - за допомогою світлових ефектів організатори спробують показати те, що у звичайні дні відвідувачам музею не було помітно.

Проект "Ніч музеїв" буде включати в себе ексклюзивну програму виставок, як класичних, так і незвичайних. Одна з них - виставка живопису 19-20 ст на тему світанків і закатів. Противага - ультрасучасна виставка "Практика спектрального аналізу", на якій будуть представлені різні ефекти від світла до темряви у вигляді статичних світлових інсталяцій, скульптур і конфігурацій.

На фасаді Художнього музею будуть розміщені фотографії в техніці художнього світлопису - зняті на довгій витримці світлові ефекти в просторі. За словами одного з організаторів "Ночі музеїв" завідувача відділом науково-експозиційної роботи Павла Хлєбовського, це дозволить донести до глядачів ауру музею.

Крім того, нічним відвідувачам музею в незвичайному світлі представлять італійський і голландський живопис 16-17 ст, який знаходиться в постійній експозиції. Картини будуть експонуватися в новому, незвичайному освітленні.

У суботу, 18 травня, з 10.00 до 17.00 в Художній музей ім.Крошицького на постійні експозиції вхід вільний. Проект "Ніч музеїв" стартує о 18.00 і триватиме до 23.00 (перерва з 21.00 до 22.00). Відвідування музею вночі - безкоштовне.

Теми

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.