Спецпроект

Музей Лондона в Доклендс відзначить ювілей

Музей Лондона в Доклендс відзначить свій десятий день народження виставкою, тема якої - Темза очима сучасних художників, кінематографістів і фотографів.

Про це пише news.mail.ru.

Виставка, що відкривається в п'ятницю, носить назву "Устя", і розповідає про порівняно невеликий відрізок річки.

"Нам виповнюється десять років, і ми дуже раді, що змогли підготувати до цієї дати таку виставку. Не потрібно пояснювати, як багато Темза значить для Лондона, але і для нас вона багато значить - адже наш музей присвячений саме історії міста та історії річки. А в процесі підготовки з'ясувалося, що Темза значить дуже багато і для нинішніх художників, всі експонати навіть не помістилися на одному поверсі ", - розповів журналістам на прес-показі виставки її куратор Френсіс Маршалл.

Відкривається виставка цілком традиційними пейзажами Майкла Ендрюса і Джока Макфадіна, однак за ними йдуть експонати куди більш несподівані - відео, що зафіксувало "музикантів", що використовують в якості інструментів деталі занедбаних барж; серія фотографій сміття - жерстяних банок, ганчірок шматків штучних ялинок, оголошень, пакету з кокаїном - "перевареного" і викинутого річкою; фотографії "кладовища" кораблів, де металеві остови найбільше нагадують риб'ячі кістки; відеофільм, в якому Лондон представлений "очима" річки: зображення злегка погойдується, будівлі показані під різними кутами, старі кадри чергуються з сучасними. І, нарешті "Портрет річки" - відео, що зафіксувало рух води в різні дні при різному освітленні.

Виставка триватиме до 27 жовтня.

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.