Спецпроект

Кращий музей Європи 2013 року - у Глазго

Звання "Європейський музей 2013 року" удостоєний Музей подорожей і транспорту "Ріверсайд" у шотландському Глазго.

Обгрунтуванням рішення журі Європейського музейного форуму послужило те, що в приміщенні музею створені оптимальні умови для сприйняття експонатів, зручні маршрути, а також місця відпочинку для відвідувачів, пише dw.de.

Сім тисяч квадратних метрів становить виставкова площа Музею подорожей і транспорту "Ріверсайд", урочисте відкриття нової будівлі якого відбулося 21 червня 2011 року. Експозиція відображає історію Глазго, а також історію розвитку транспортної системи цього найбільшого міста в Шотландії.

Близько трьох тисяч експонатів представлено в музейних залах. Серед них - різні моделі яхт, пароплавів, кораблів, автомобілів, трамваїв, карет, велосипедів, дитячих колясок, скейтборду, а також інсталяції, створені з використанням новітніх мультимедійних технологій. Експозиція суміщена з кафе, магазином і пабом, інтер'єри яких витримані в стилі кінця XIX - початку XX століть.

Незвичайна футуристична будівля "Ріверсайда" височить на березі річки Клайд. За формою вона нагадує айсберг. Автор інноваційного проекту - знаменита британська архітекторка іракського походження, представниця деконструктивізму, лауреат Прітцкерівської премії Заха Хадід.

Раніше звання "Європейський музей року" присуджувалося морському музею Ozeaneum в німецькому Штральзунді, Музею Гуггенхайма в іспанському Більбао, Музею Вікторії та Альберта в Лондоні.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Година папуги. Сумне Різдво

Комусь із бранців Козельська безіменний дух здавався недостатньо авторитетним. То врешті-решт табором пішла нова мода: викликати дух маршала Юзефа Пілсудського. Добєслава Якубовіча дух «Діда» засмутив: «Адже на питання, у кого ти мешкаєш, дух Пілсудського надав прізвище: Кєрсновські чи Кєрнойські. Мене це непокоїть, багато думав про це різне недобре».

Ян Палах: Смолоскип №1

Лібуше Палахова, продавчиня магазину в невеличкому містечку Вшетати, після робочого дня прийшла додому й увімкнула радіоприймач. Був звичайний будній день, 16 січня 1969 року. По радіо передали дивну звістку: у Празі «студент філософського факультету Я. П. вчинив самоспалення». «Який жах…» подумала пані Лібуше але не надала цьому повідомленню надмірної уваги. Ранковим потягом вона мала їхати до Праги на зустріч з сином – Яном Палахом, щоб піти по магазинах і вибрати йому капелюха.