Спецпроект

У ЛЬВОВІ МУЗЕЙНИКИ ОБМІНЮВАТИМУТЬСЯ ДОСВІДОМ

5 червня 2013 року Державний природознавчий музей (ДПМ) НАН України у Львові розпочинає серію колоквіумів, присвячених різним практичним аспектам сучасної музеології.

Про це повідомляється на ФБ-сторінці музею.

Музейних працівників запрошують на перший колоквіум "Музейна експозиція: від проекту до обладнання" за участю польських спеціалістів.

Події відбуватимуться у рамках проекту "Динамічний музей" фонду Ріната Ахметова "Розвиток України" за адресою: м. Львів, вул. Театральна, 18.

На перший колоквіум ДПМ НАН України запрошує музейних працівників зі всіх куточків України до пізнання нового та обміну досвідом.

Перша половина дня буде присвячена результатам І-го півріччя виконання проекту ДПМ НАНУ "Природничий музей: від теорії еволюції життя до практики живого музею".

На семінарі працівники музею розкажуть, що їм вже вдалося зробити (концепція діяльності музею, концепція основної експозиції, робота з відвідувачами, створення благодійного фонду тощо), з якими проблемами вони зіткнулися і як їх вирішили.

Участь у семінарі візьме робоча проектна група ДПМ НАН України, музейні фахівці Львова та України, представники Фонду Ріната Ахметова.

Друга половина дня буде присвячена виступам польських музейних експертів.

На лекції Агнєшки Сови-Шенк (архітектор, багаторазовий лауреат конкурсів Міністерства культури Польщі "Музейна подія року" у номінації "Історична експозиція") спеціалісти більше дізнаються про особливості проектування музейних експозицій в пам’ятках архітектури, що так актуально для багатьох музеїв Львова.

 

Про можливості сучасного обладнання музею розповість Др. Влодзімєж Гаєвскі (інженер, голова правління компанії PPH MEGA Sp. z o.o., яка від 1992 року спеціалізується на розробці і виробництві комплексного обладнання для музеїв і галерей).

Попередня реєстрація на колоквіум (із зазначенням місця роботи, посади і контактних реквізитів) і отримання від оргкомітету підтвердження на участь обов’язкові.

Кінцевий термін реєстрації – 3 червня, 17:00: reg.natural.museum@gmail.com

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.