Спецпроект

Музей Леніна в Фінляндії втратив незалежність

Унікальний в західній Європі Музей Леніна продовжить діяльність у складі нової музейної організації.

Про це пише yle.fi.

Музей Леніна в Тампере припиняє діяльність в якості незалежної організації. Нинішні власники музею, Товариство Фінляндія-Росія та Об'єднання трудових музеїв, домовилися про те, що з початку 2014 Музей Леніна буде функціонувати у складі Робочого музею Werstas. Злиття музеїв готувалося з осені минулого року. Метою цього злиття є створення більш міцної економічної основи для діяльності обох музеїв.

Міська адміністрація Тампере і міністерство культури, що є головними фінансистами музеїв, вже схвалили проект злиття.

Убити одного, щоб врятувати мільйони. Атентат Миколи Лемика

21 жовтня виповнюється 85 років з дня, коли український юнак Микола Лемик зробив постріл в обороні мільйонів. У 1933 році, коли на Великій Україні лютував Голодомор організований радянською владою, він здійснив атентат на начальника канцелярії радянського консульства у Львові Олексія Майлова.

Допоможіть історичній правді! 1 000 000 на день народження

Ми існуємо на пожертви наших читачів. Без цієї допомоги «Історична правда» перестане існувати. Якщо ви вважаєте, що подальше існування "Історичної правди" необхідне українському суспільству – прочитайте цей текст до кінця!

Перша академічна нерухомість: як пансіон графині Левашової став власністю Української академії наук

У Києві добре відомий триповерховий будинок по вулиці Володимирській, 54. З лютого 1919 року будинок є власністю Академії наук, це штаб-квартира Президії НАНУ. Власністю Академії він став завдяки Павлу Скоропадському та його дружині Олександрі, Володимиру Вернадському, Агатангелу Кримському і... Антону Денікіну.

"Невидима рука" олігархії. Кому англійці мають бути вдячні за "Велику хартію вольностей"

Ніхто не може бути покараний інакше, аніж за рішенням суду. Податки мають стягуватися лише за згодою тих, хто їх сплачує. Депутат повинен бути захищений від переслідувань з політичних міркувань. Все це ще в 1215 році було зафіксовано у "Великій хартії вольностей".