Спецпроект

У Хорватії випустили путівник "по всіх музеях" країни

У Загребі представлений "Путівник хорватськими музеями і колекціями".

Це перше повне видання такого роду, воно включає в себе 300 музеїв, виставок і колекцій із загальним фондом майже 7 млн ​​предметів, пише donbass.ua.

Путівник опублікований Музейним документаційним центром (МДЦ) країни.

"16 років ми працювали над виданням, в ньому зібрано майже 200 років музейного мистецтва Хорватії. Це популярний спосіб представити скарби наших музеїв ", - заявила головний редактор путівника Вишня Згага.

Очікується, що цього року "Путівник по хорватським музеям і колекціям" буде переведений англійською.

У виданні музеї згруповані по регіонах, жупаніях і містах Хорватії. Путівник включає 600 фотографій, дані про колекції, адреси, час роботи музеїв, веб-адреси, вартість квитків, схеми проїзду і т.д.

Вказано в книзі також спеціальний код QR, який дає можливість доступу на сайт МДЦ та отримання додаткової інформації за допомогою мобільних пристроїв.

Теми

Крізь бурю та сніг. Перший Зимовий похід Армії УНР

У перших числах грудня 1919 року Армія УНР налічувала близько 10 тисяч осіб. З них боєздатними були біля 2 тисяч. Керівництво проводило нараду за нарадою у пошуках виходу з ситуації. Вирішили йти у запілля окупантів. Так почався Перший Зимовий похід.

Львів. 1918. Єврейський погром

Наприкінці листопада 1918 року світ отримав страшні відомості зі Львова: європейські та американські видання писали про жорстоку розправу над тутешніми євреями, яких впродовж двох діб, одразу після відступу з міста українського війська, безжалісно грабували, палили, мордували і вбивали.

Український підрозділ у Зимовій війні: правда чи легенда

Формування українського добровольчого підрозділу, якщо пропозицію про нього й було надано фінському командуванню, не здійснили через брак часу, підготованих кадрів та фінансів.

Антисемітизм в Україні?

Якщо поглянути на останні чотири з половиною століття присутності великої кількості євреїв в Україні, лише 16-20 років були позначені періодами насильства. І це насильство, не слід забувати, чинилося не лише проти євреїв. Іншими словами, 430 років євреї жили поруч з етнічними українцями та іншими народами України в стані співпраці й толерантності, якщо не гармонії.