Спецпроект

У Хорватії випустили путівник "по всіх музеях" країни

У Загребі представлений "Путівник хорватськими музеями і колекціями".

Це перше повне видання такого роду, воно включає в себе 300 музеїв, виставок і колекцій із загальним фондом майже 7 млн ​​предметів, пише donbass.ua.

Путівник опублікований Музейним документаційним центром (МДЦ) країни.

"16 років ми працювали над виданням, в ньому зібрано майже 200 років музейного мистецтва Хорватії. Це популярний спосіб представити скарби наших музеїв ", - заявила головний редактор путівника Вишня Згага.

Очікується, що цього року "Путівник по хорватським музеям і колекціям" буде переведений англійською.

У виданні музеї згруповані по регіонах, жупаніях і містах Хорватії. Путівник включає 600 фотографій, дані про колекції, адреси, час роботи музеїв, веб-адреси, вартість квитків, схеми проїзду і т.д.

Вказано в книзі також спеціальний код QR, який дає можливість доступу на сайт МДЦ та отримання додаткової інформації за допомогою мобільних пристроїв.

Теми

Бандера і спорт: вболівав за «Мюнхен-1860», грав у баскетбол, обожнював лижі

Про життя Степана Бандери відомо чимало – що про український період і діяльність тут, що про польське та німецьке ув’язнення та життя в еміграції. Одна з частин біографії провідника, яка не має належного дослідження й бодай однієї цільної статті, – зацікавлення Бандерою спортом. Більшість історій вже обросла легендами та міфами. Що не дивно, коли мова йде про таку постать.

Як наші Казань брали. Українське військо в Татарстані

«Скоро всіх набралося до 3000 добре озброєних українців, при 3-х гарматах, які притягли українці гарматники другого запасового дивізіону… Коли всі зібралися коло штабу округи, то пред'явили кацапам ультиматум, що, як через півгодини не випустять заарештованих українців, то розіб'ють все місто. Кацапи, налякані відвагою українців, зараз звільнили голову й представників»

30 червня 1941. Як Бандера Незалежність відновлював

Події у Львові стали сигналом для тисяч оунівців і їхніх симпатиків. По всіх селах і містечках Західної України відбувалася один і той же сценарій: група молодих ентузіастів захоплювала приміщення владних органів — хоча це сказано надто гучно, адже «Совєти ще не пішли, а німці ще не прийшли» і влада фактично валялася на вулиці.

Як працює «Історична правда з Вахтангом Кіпіані»

Володимир Молодій працював у «Історичній правді» журналістом і сценаристом з 2015 по 2019 рік, а програма існує вже понад сім років. Для MediaLab він поговорив із Вахтангом Кіпіані та командою про появу програми, зміну форматів, напрацювання підходів до роботи з історичними сюжетами, пошук локацій, реквізиту та акторів для зйомок. Всі ці завдання можна вирішити маючи мотивацію та розуміння місії проєкту.