Спецпроект

В Україну летить делегація британських реконструкторів літаків. ФОТО

Британський авіаклуб Air Squadron здійснить візит в Україну з показом літаків у чотирьох містах. У складі авіаделегації 27 літаків різних типів, серед яких 12 - історичні, побудовані у 1930-40-х роках. Декілька з них - часів Першої світової війни.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на в.о. начальника Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генштабу ЗС України Геннадія Коваленка, який є одним із організаторів заходу.

"В Україні до делегації приєднається принц Майкл Кентський, який є двоюрідним братом королеви Єлизавети ІІ", - зазначив полковник.

Ескадрилія 30 червня прибуде до Львова, 1 липня - до Києва, 5 липня - до Бельбеку (Севастополь), 9 липня - до Вінниці.

 Фото: ukrinform.ua

У Києві місцем базування літаків "AirSquadron" обрано Державний музей авіації в Жулянах. Тут заплановано провести наземний показ літаків 2, 3 і 4 липня та польоти 4 липня (в ці дні музей працюватиме до 21-00).

 

Полковник Коваленко підкреслив, що в Києві 1 липня вперше з лютого 1945 року можна буде побачити винищувач Як-3 у польоті.

 

Однією з найцікавіших акцій під час перебування у Криму обіцяє стати наземне та повітряне відтворення Балаклавської битви під час Кримської війни 1853-55 років. Це дійство відбудеться 6 липня.

 

Також передбачено візит на флагман українських ВМС фрегат "Гетьман Сагайдачний".

Дивіться також інші матеріали за темами "Реконструкція" і "Авіація"

Україна без Києва. Про що домовлялись у Парижі навесні 1920 року?

У Парижі Україні планували зберегти незалежність, але намалювали нові кордони. Без Києва, Лівобережжя, Сходу та Заходу.

Крізь бурю та сніг. Перший Зимовий похід Армії УНР

У перших числах грудня 1919 року Армія УНР налічувала близько 10 тисяч осіб. З них боєздатними були біля 2 тисяч. Керівництво проводило нараду за нарадою у пошуках виходу з ситуації. Вирішили йти у запілля окупантів. Так почався Перший Зимовий похід.

Львів. 1918. Єврейський погром

Наприкінці листопада 1918 року світ отримав страшні відомості зі Львова: європейські та американські видання писали про жорстоку розправу над тутешніми євреями, яких впродовж двох діб, одразу після відступу з міста українського війська, безжалісно грабували, палили, мордували і вбивали.

Український підрозділ у Зимовій війні: правда чи легенда

Формування українського добровольчого підрозділу, якщо пропозицію про нього й було надано фінському командуванню, не здійснили через брак часу, підготованих кадрів та фінансів.