Спецпроект

В Україну летить делегація британських реконструкторів літаків. ФОТО

Британський авіаклуб Air Squadron здійснить візит в Україну з показом літаків у чотирьох містах. У складі авіаделегації 27 літаків різних типів, серед яких 12 - історичні, побудовані у 1930-40-х роках. Декілька з них - часів Першої світової війни.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на в.о. начальника Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генштабу ЗС України Геннадія Коваленка, який є одним із організаторів заходу.

"В Україні до делегації приєднається принц Майкл Кентський, який є двоюрідним братом королеви Єлизавети ІІ", - зазначив полковник.

Ескадрилія 30 червня прибуде до Львова, 1 липня - до Києва, 5 липня - до Бельбеку (Севастополь), 9 липня - до Вінниці.

 Фото: ukrinform.ua

У Києві місцем базування літаків "AirSquadron" обрано Державний музей авіації в Жулянах. Тут заплановано провести наземний показ літаків 2, 3 і 4 липня та польоти 4 липня (в ці дні музей працюватиме до 21-00).

 

Полковник Коваленко підкреслив, що в Києві 1 липня вперше з лютого 1945 року можна буде побачити винищувач Як-3 у польоті.

 

Однією з найцікавіших акцій під час перебування у Криму обіцяє стати наземне та повітряне відтворення Балаклавської битви під час Кримської війни 1853-55 років. Це дійство відбудеться 6 липня.

 

Також передбачено візит на флагман українських ВМС фрегат "Гетьман Сагайдачний".

Дивіться також інші матеріали за темами "Реконструкція" і "Авіація"

Синьо-жовтий чи жовто-блакитний? Міфи про "перевернутий" прапор

Спекуляції довколо необхідності поміняти місцями кольори національного та державного стягу вийшли у стадію апогею. Відомий історик і дослідник геральдики, спираючись на джерела, спростовує найбільш популярні міфи.

Список розстріляних українців у Сандармоху

5 серпня 1937 року вступила в дію постанова Політбюро ЦК ВКП(б) «Про антирадянські елементи». Розпочалася наймасовіша за всю радянську епоху «чистка» суспільства від реальних та потенційних опонентів владі, від елементів, які «не годилися для будівництва комунізму». Теоретичне обґрунтування цих заходів здійснив новий нарком НКВД Ніколай Єжов, а вдосконалив особисто Сталін.

Бомби, облави, містика. Львів напередодні вигнання нацистів

"Людей опанувало шаленство молитви. На подвір'ях вибудовували маленькі вівтарці, повсюди були квіти, свічки, релігійні пісні. І ми у нашій "кімнатці навкарачки" зробили собі маленький вівтарик і цілими днями молилися. Чотки, новенни, рорати, релігійні піснеспіви, святі іконки; то тривало годинами, більше того, цілими днями. Навіть як на дитину, охрещену три і пів рази, було того всього трохи забагато...".

Олег Штуль. Забутий провідник мельниківської ОУН

"Нехай сьогодні ми пишемо найсумніші речі – спогади. Але боротьба триває. І вона триватиме аж до перемоги. Чи ми її побачимо? Чи скоро? Це для історії мало важить. Але побачить її Київ – Золотоверхий наш натхненник. І коли не зустріне нас, то кращих від нас", – писав Олег Штуль у 1962 році.