Спецпроект

Музей нафти під відкритим небом будують на Прикарпатті

Музей нафтопромислів Галичини будують під відкритим небом у селі Пнів Надвірнянського району на Прикарпатті. Експозицію розмістять на території навчального комбінату ПАТ "Укрнафта".

Про це пише ukrinform.ua.

Автор ідеї музею - Інститут історії Надвірнянського району.

Музей планує відобразити історичну, навчальну та пізнавальну сферу нафтопромислової галузі, яка близько 200 років розвивається в регіоні. На території музею можна буде не тільки зустрічати туристів, а й готувати фахівців близько 100 робочих професій.

Макет музею під відкритим небом виготовили учні Надвірнянського КПК № 21. В якості замовника проекту виступив підрозділ ПАТ "Укрнафта" - НГВУ "Надвірнанафтогаз". На території навчального комбінату ПАТ "Укрнафта" площею в 0,7 га розмістять музейні експозиції. Їх уже готують у натуральну величину. Висота окремих одиниць нафтового устаткування досягає 9 - 13 метрів.

Музей нафтопромислів Галичини планують відкрити у вересні, до професійного свята нафтовиків. Він стане першим музеєм нафти під відкритим небом в Україні. Подібні діють у Польщі, Румунії, Норвегії, Єгипті та Індонезії.

Перший Всеукраїнський Собор УАПЦ, 5-6 червня 1990 р.

Як установа божественна, Церква незмінно і недвозначно виявляє свою сутність у соборній свідомості своїх членів, натхнених Святим Духом. «Бо зволилося Духові Святому і нам» - так владно висловлює перший Апостольський Собор в Єрусалимі свою постанову.

Пам’ять про війну: дискурс демократії та дискурс тоталітаризму

Сьогодні неспокутуваний злочин комунізму повертається примарою нового світового конфлікту. Тому конфлікт історичних пам'ятей має не лише політико-ідеологічну, а перед усім, етичну природу і пов'язаний із нерозкаяністю за злочини комунізму. Отож, хай із сьогоднішнім ювілейним ушануванням жертв Другої світової війни прийде до нас усвідомлення що тоталітарне будяччя проросло на нашому полі не випадково. У Ялті 1945-го знесилене людство залишило ті зерна. Наше завдання сьогодні те будяччя виполоти.

ГУЛАГівська «одіссея» Патріарха Володимира

18 липня 1995 року спецпризначенці підрозділу «Беркут» битимуть кийками священників та мирян під стінами Софії Київської. Такою буде реакції української влади на бажання поховати у стінах храму українського православного Патріарха Володимира – Василя Романюка. В’ячеслав Чорновіл тоді викрикуватиме, що це “кінець незалежної України…”. «Беркут» і далі робитиме свою справу. Патріарха так і не поховають у храмі, а лише перед його стінами. Ці події ввійдуть в історію, як «чорний вівторок». Та передуватиме їм не менш напружене та сповнене боротьби життя. Історія «одіссеї» Патріарха Володимира концтаборами та тюрмами ГУЛАГу.

Спільний біль. Спільна історія. Дискусія до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Щороку 18 травня в Україні відзначається День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу – згадуються події 1944 року, коли радянський тоталітарний режим насильницьки виселив людей із їхніх рідних земель. Цей день офіційно започаткований тільки 2015 року, а історія та традиції кримських татар досі залишаються загадкою для багатьох українців.