Спецпроект

Музей нафти під відкритим небом будують на Прикарпатті

Музей нафтопромислів Галичини будують під відкритим небом у селі Пнів Надвірнянського району на Прикарпатті. Експозицію розмістять на території навчального комбінату ПАТ "Укрнафта".

Про це пише ukrinform.ua.

Автор ідеї музею - Інститут історії Надвірнянського району.

Музей планує відобразити історичну, навчальну та пізнавальну сферу нафтопромислової галузі, яка близько 200 років розвивається в регіоні. На території музею можна буде не тільки зустрічати туристів, а й готувати фахівців близько 100 робочих професій.

Макет музею під відкритим небом виготовили учні Надвірнянського КПК № 21. В якості замовника проекту виступив підрозділ ПАТ "Укрнафта" - НГВУ "Надвірнанафтогаз". На території навчального комбінату ПАТ "Укрнафта" площею в 0,7 га розмістять музейні експозиції. Їх уже готують у натуральну величину. Висота окремих одиниць нафтового устаткування досягає 9 - 13 метрів.

Музей нафтопромислів Галичини планують відкрити у вересні, до професійного свята нафтовиків. Він стане першим музеєм нафти під відкритим небом в Україні. Подібні діють у Польщі, Румунії, Норвегії, Єгипті та Індонезії.

Допоможіть історичній правді! 1 000 000 на день народження

Ми існуємо на пожертви наших читачів. Без цієї допомоги «Історична правда» перестане існувати. Якщо ви вважаєте, що подальше існування "Історичної правди" необхідне українському суспільству – прочитайте цей текст до кінця!

Перша академічна нерухомість: як пансіон графині Левашової став власністю Української академії наук

У Києві добре відомий триповерховий будинок по вулиці Володимирській, 54. З лютого 1919 року будинок є власністю Академії наук, це штаб-квартира Президії НАНУ. Власністю Академії він став завдяки Павлу Скоропадському та його дружині Олександрі, Володимиру Вернадському, Агатангелу Кримському і... Антону Денікіну.

Петлюрівська Покрова. УНР на краю безодні

У жовтні 1919 року керманичі УНР уперше за весь час революції організували привселюдну урочисту присягу на вірність українській республіці. Ця подія залишила слід у пам`яті багатьох учасників визвольних змагань, хоча й не змінила перебіг війни за українську державність.

Генерал Петро Григоренко. Таврія, Москва, "психушка", Нью-Йорк

Радянський офіцер, комуніст, антисталінст, жертва каральної психіатрії, захисник і друг кримськотатарського народу, член Московської Гельсінкської Групи і Закордонного Представництва УГГ, а також син, чоловік і батько – це лише частина ролей, які довелося прожити уродженцю Запоріжжя.