Спецпроект

Янукович святкуватиме день народження в музеї. ФОТО

Офіційна частина святкування дня народження Президента розпочнеться у Лівадійському палаці.

Про це повідомляють "Вести".

Як розповів виданню один з працівників палацу, 9 липня Лівадійський музей закритий для відвідування, а всім співробітникам дали вихідний.

Лівадійський палац

"У палаці може розміститися до сотні гостей, - зазначив працівник. - Столи встановлюються в Італійському дворику, який вперше за сто років капітально відремонтували".

Італійський дворик. Фото: adonis-crimea.com.ua

За словами джерела, завозиться спеціальний посуд. Наїдки всі теж будуть привізні, оскільки в палаці немає своєї кухні. Очевидно, ввечері буде феєрверк - так було у попередні роки.

Лівадійський палацовий комплекс - одна з найвизначніших пам'яток Криму, видатний зразок паркового мистецтва. Закладений у 1830-х роках графом Потоцьким. З 1860-х - у власності російського імператорського дому.

Одна з зал палацу. Фото: uk.wikipedia.org

В 1910 році збудовано Білий палац - головну споруду комплексу. З 1925 року - санаторій для трудящих СРСР. В 1945 році у Лівадії відбулася конференція лідерів держав антигітлерівської коаліції, де в тому числі були визначені кордони повоєнної УРСР.

З 1993 року - державний музей. Відкрито експозиції, присвячені побуту імператорського двору і Ялтинській конференції 1945 року.

Пам’ять про війну: дискурс демократії та дискурс тоталітаризму

Сьогодні неспокутуваний злочин комунізму повертається примарою нового світового конфлікту. Тому конфлікт історичних пам'ятей має не лише політико-ідеологічну, а перед усім, етичну природу і пов'язаний із нерозкаяністю за злочини комунізму. Отож, хай із сьогоднішнім ювілейним ушануванням жертв Другої світової війни прийде до нас усвідомлення що тоталітарне будяччя проросло на нашому полі не випадково. У Ялті 1945-го знесилене людство залишило ті зерна. Наше завдання сьогодні те будяччя виполоти.

ГУЛАГівська «одіссея» Патріарха Володимира

18 липня 1995 року спецпризначенці підрозділу «Беркут» битимуть кийками священників та мирян під стінами Софії Київської. Такою буде реакції української влади на бажання поховати у стінах храму українського православного Патріарха Володимира – Василя Романюка. В’ячеслав Чорновіл тоді викрикуватиме, що це “кінець незалежної України…”. «Беркут» і далі робитиме свою справу. Патріарха так і не поховають у храмі, а лише перед його стінами. Ці події ввійдуть в історію, як «чорний вівторок». Та передуватиме їм не менш напружене та сповнене боротьби життя. Історія «одіссеї» Патріарха Володимира концтаборами та тюрмами ГУЛАГу.

Спільний біль. Спільна історія. Дискусія до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Щороку 18 травня в Україні відзначається День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу – згадуються події 1944 року, коли радянський тоталітарний режим насильницьки виселив людей із їхніх рідних земель. Цей день офіційно започаткований тільки 2015 року, а історія та традиції кримських татар досі залишаються загадкою для багатьох українців.

Переможний бій Чорних Запорожців під командою латвійця Карліса Броже

"Гаряче було москалям не так від травневого сонця, як від вогню Чорних пластунів та від влучної стрілянини гарматчиків". 30 травня 1920 року відбувся переможний бій "Чорних запорожців" над більшовиками біля села Вербка поблизу Вінниці