Спецпроект

Янукович святкуватиме день народження в музеї. ФОТО

Офіційна частина святкування дня народження Президента розпочнеться у Лівадійському палаці.

Про це повідомляють "Вести".

Як розповів виданню один з працівників палацу, 9 липня Лівадійський музей закритий для відвідування, а всім співробітникам дали вихідний.

Лівадійський палац

"У палаці може розміститися до сотні гостей, - зазначив працівник. - Столи встановлюються в Італійському дворику, який вперше за сто років капітально відремонтували".

Італійський дворик. Фото: adonis-crimea.com.ua

За словами джерела, завозиться спеціальний посуд. Наїдки всі теж будуть привізні, оскільки в палаці немає своєї кухні. Очевидно, ввечері буде феєрверк - так було у попередні роки.

Лівадійський палацовий комплекс - одна з найвизначніших пам'яток Криму, видатний зразок паркового мистецтва. Закладений у 1830-х роках графом Потоцьким. З 1860-х - у власності російського імператорського дому.

Одна з зал палацу. Фото: uk.wikipedia.org

В 1910 році збудовано Білий палац - головну споруду комплексу. З 1925 року - санаторій для трудящих СРСР. В 1945 році у Лівадії відбулася конференція лідерів держав антигітлерівської коаліції, де в тому числі були визначені кордони повоєнної УРСР.

З 1993 року - державний музей. Відкрито експозиції, присвячені побуту імператорського двору і Ялтинській конференції 1945 року.

Перше міністерство здоров’я України

На початку травня 1918 року Гетьман Павло Скоропадський розпорядився створити Міністерство народного здоров’я та опіки. В УНР часів Центральної Ради такого міністерства не було. Медико-санітарна справа раніше перебувала у відомстві Міністерства внутрішніх справ, а потім окремого департаменту при уряді

Подвійне життя КҐБіста Заваригіна: чи міг чекіст співпрацювати з ОУН?

Павло Заваригін бореться з українськими повстанцями на Тернопільщині та робить непогану кар'єру. Але в якийсь момент все починає йти не так, і врешті решт чекіст стріляє собі в голову. Збереглися спогади, згідно яких Заваригін насправді став агентом ОУН. Чи не цим пояснюється самогубство?

Як виглядає бункер на випадок ядерної війни під Херсонською ОДА

Це на всіх працівників обкому розраховувалося? — Ні, не на всіх, у разі удару рятується тільки керівництво. Вони спускаються в бункер, а решта гинуть.

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.