Спецпроект

Будинок Діккенса перетворять на музей

Будинок англійського письменника Чарльза Діккенса в графстві Кент, в якому він жив ​​протягом останніх 13 років життя, перетворять на музей.

Про це пише comments.ua.

Двоповерхова будівля Гедсхілл-Плейс з 1920 року використовувалася як школа. Кабінет Діккенса служив офісом директору школи, а в інших приміщеннях знаходились класні кімнати.

Однак, за словами нинішнього директора школи Девіда Креггса, будинок письменника вже не відповідає вимогам сучасної освіти. Тому школа незабаром переїде до нової будівлі. У церемонії відкриття брала участь онука письменника Маріон Діккенс.

Гедсхілл-Плейс в селищі Хайєм в графстві Кент був побудований в 1780 році для колишнього мера Рочестера Томаса Стефенса. Діккенс вперше побачив особняк в 1821 році, коли йому було дев'ять років. Як згадував письменник, його батько тоді сказав, що якщо він буде багато працювати, то коли-небудь зможе купити цей будинок.

Через 35 років, в 1856 році, письменник купив будинок за 1,790 тисячі фунтів і через рік переїхав до нього з Лондона.

У Гедсхілл-Плейс Діккенс написав, в числі іншого, "Повість про два міста" , "Великі надії" і " Нaш спільний друг", а також свій останній незакінчений роман "Таємниця Едвіна Друда". У 1870 році він помер у обідній кімнаті особняка.

Чарльз Діккенс народився в 1812 році в Портсмуті, де прожив три роки. З 1904 року в його будинку працює музей. Інший музей письменника знаходиться в його будинку в Кемдені (Лондон).

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.