У КИЇВ ПРИЇЗДИТЬ РОМАН ШПОРЛЮК

На запрошення академічної спільноти 8-9 жовтня 2013 року у Національному університеті "Києво-Могилянська академія" з почесним візитом перебуватиме Роман Шпорлюк.

8-го жовтня о 17:00 в конгрегаційному залі Староакадемічного корпусі НаУКМА відбудеться презентація нової книги Романа Шпорлюка "Формування модерних націй: Україна - Росія - Польща".

У презентації візьмуть участь президент НаУКМА Сергій Квіт, професор Владислав Верстюк, політолог Олександр Сушко, професор Ольга Гнатюк. Ведучий презентації – директор видавництва "Дух і Літера" Костянтин Сігов.

9-го жовтня Центр польських та європейських студій НаУКМА запрошує на лекцію Романа Шпорлюка на тему "Про ремесло історика", яка відбудеться о 17:00.

Роман Шпорлюк - професор Гарвардського університету, випускник університету ім. Марії Склодовської-Кюрі в Любліні (1955), Оксфордського (1961) та Стенфордського (1965) університетів, директор Українського наукового інституту Гарвардського університету (1996-2003), іноземний член НАНУ та почесний професор Національного університету "Києво-Могилянська академія".

Читайте також інтерв'ю Романа Шпорлюка для ІП: "Модерна нація починається зі слів: "Ми різні, але всі - українці"

Петлюрівська Покрова. УНР на краю безодні

У жовтні 1919 року керманичі УНР уперше за весь час революції організували привселюдну урочисту присягу на вірність українській республіці. Ця подія залишила слід у пам`яті багатьох учасників визвольних змагань, хоча й не змінила перебіг війни за українську державність.

Генерал Петро Григоренко. Таврія, Москва, "психушка", Нью-Йорк

Радянський офіцер, комуніст, антисталінст, жертва каральної психіатрії, захисник і друг кримськотатарського народу, член Московської Гельсінкської Групи і Закордонного Представництва УГГ, а також син, чоловік і батько – це лише частина ролей, які довелося прожити уродженцю Запоріжжя.

"Невидима рука" олігархії. Кому англійці мають бути вдячні за "Велику хартію вольностей"

Ніхто не може бути покараний інакше, аніж за рішенням суду. Податки мають стягуватися лише за згодою тих, хто їх сплачує. Депутат повинен бути захищений від переслідувань з політичних міркувань. Все це ще в 1215 році було зафіксовано у "Великій хартії вольностей".

Свято присяги УНР

"Всі оглядаються назад і дивляться на вулицю, по якій проноситься кілька автомобілів: "Он Петлюра... Спереду... " 14 жовтня 1919 року у тимчасовій столиці УНР Камʼянці-Подільському відбулась урочиста присяга чиновників та війська