У КИЇВ ПРИЇЗДИТЬ РОМАН ШПОРЛЮК

На запрошення академічної спільноти 8-9 жовтня 2013 року у Національному університеті "Києво-Могилянська академія" з почесним візитом перебуватиме Роман Шпорлюк.

8-го жовтня о 17:00 в конгрегаційному залі Староакадемічного корпусі НаУКМА відбудеться презентація нової книги Романа Шпорлюка "Формування модерних націй: Україна - Росія - Польща".

У презентації візьмуть участь президент НаУКМА Сергій Квіт, професор Владислав Верстюк, політолог Олександр Сушко, професор Ольга Гнатюк. Ведучий презентації – директор видавництва "Дух і Літера" Костянтин Сігов.

9-го жовтня Центр польських та європейських студій НаУКМА запрошує на лекцію Романа Шпорлюка на тему "Про ремесло історика", яка відбудеться о 17:00.

Роман Шпорлюк - професор Гарвардського університету, випускник університету ім. Марії Склодовської-Кюрі в Любліні (1955), Оксфордського (1961) та Стенфордського (1965) університетів, директор Українського наукового інституту Гарвардського університету (1996-2003), іноземний член НАНУ та почесний професор Національного університету "Києво-Могилянська академія".

Читайте також інтерв'ю Романа Шпорлюка для ІП: "Модерна нація починається зі слів: "Ми різні, але всі - українці"

Переможний бій Чорних Запорожців під командою латвійця Карліса Броже

"Гаряче було москалям не так від травневого сонця, як від вогню Чорних пластунів та від влучної стрілянини гарматчиків". 30 травня 1920 року відбувся переможний бій "Чорних запорожців" над більшовиками біля села Вербка поблизу Вінниці

Година папуги. Ґудзики з Харкова

Станіслав Мікке вчепився у київського прокурора Андрія Амонса: "Хто це зробив?!" Більшість могил мала дивну рису — сліди від величезних бурів: земля була перемішана із перемеленими людськими кістками, зітлілим одягом та металевими ґудзиками. Подекуди траплялися великі грудки якогось білого хімікату.

Танковий етюд в рожевих тонах

Події останніх місяців призвели до того, що поєднання слів "Прага" та "пам'ятник" у новинній стрічці наразі більше апелює не стільки до споруд часів Карла IV чи величних барокових пам'яток, скільки до монументів, присвячених подіям останньої світової війни

Операція Anthropoid

На світанку 18 червня 1942 року в центрі Праги почався незвичний рух. Неподалік Карлової площі, навколо церкви святого Карла Боромейського по вулиці Рессловій збиралися загони CC та гестапо. Понад сім сотень німців під командуванням 17 офіцерів взяли церкву в подвійне кільце. Під першими сонячними променями о пів на п’яту ранку мав розпочатися бій з наперед відомим переможцем