Спецпроект

Приватний музей Фаберже відкриється в Петербурзі

Колекція виробів ювелірного дому Фаберже, що належить російському бізнесменові Віктору Вексельбергу, після багаторічних поневірянь знайшла постійний будинок в Шуваловському палаці на набережній річки Фонтанки в Петербурзі

Про це пише ria.ru.

Приватний музей Фаберже відкриється в Петербурзі в Шуваловському палаці на набережній Фонтанки 19 листопада. Перед відкриттям у палаці була проведена масштабна реставрація з відновлення історичних інтер'єрів.

"Серед експонатів раритетні твори живопису та інші предмети мистецтва", - йдеться в повідомленні прес-служби культурно-історичного фонду "Зв'язок часів", якому належить колекція. Також там зазначено, що директором музею стане Володимир Воронченко.

Колекцію музею складуть збори фонду Віктора Вексельберга "Зв'язок часів" - це найбільше в світі приватне зібрання російського прикладного мистецтва рубежу XIX -XX століть, яке налічує понад 4 тисяч предметів. У його основі - унікальні твори фірми ювеліра Карла Фаберже, що включають в себе 9 знаменитих імператорських великодніх яєць. Колекція демонструвалася в різних російських містах, а також за кордоном, у тому числі в Індії та Швейцарії, проте питання, чи знайде вона, нарешті, постійний притулок на території Росії, довго залишалося загадкою.

Основу колекції склало зібрання великодніх декоративних яєць фірми Фаберже та інших виробів фірми Малькольма Форбса, яку Віктор Вексельберг придбав в 2004 році на Sotheby's. Угода обійшлася бізнесменові в рекордні 100 мільйонів доларів, причому підприємець ефектно викупив всі лоти "оптом", ще до відкриття торгів. У наступні роки колекція поповнилася новими предметами, створеними знаменитою фірмою - зокрема, мініатюрною бонбоньєркою у вигляді яйця, яка належала брату імператриці Марії Федорівни грецькому королю Георгу I, і колекцією "Сафра" , до якої входять годинник, рамки для фотографій та настільні приналежності.

Теми

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.