Державні архівісти обговорили свою роботу

У Державній науковій архівній бібліотеці (Київ) відбувся науково- практичний семінар "Сучасний стан та перспективи розвитку служб науково-технічної інформації державних архівних установ України".

Організаторами заходу виступили Державна архівна служба України, НДІ архівної справи та  документознавства, кафедра архівознавства та спеціальних галузей історичної науки історичного факультету КНУ ім.Шевченка.

У роботі семінару взяли участь близько 30 учасників - представники державних архівів з різних регіонів України та науковці.  

Під час роботи науково-практичного семінару були обговорені правові аспекти та основні напрями діяльності служб науково-технічної інформації державних архівних установ України.

Також було розглянуто рекомендації щодо організації довідково-інформаційного фонду служби науково-технічної інформації архіву та представлено на прикладі системи "Ірбіс" [система автоматизації бібліотек - ІП] впровадження електронного каталогу довідково-інформаційного фонду. 

На завершення семінару відбувся круглий стіл, де обговорювалися питання діяльності служб науково-технічної інформації на прикладі Центрального державного науково-технічного архіву України та Центрального державного архіву-музею літератури та мистецтва України.

Андреа Халупа, авторка сценарію фільму «Ціна правди»: «це історія, яку розповів мені дідусь»

Сценарій до фільму «Ціна правди», який зняла польська режисерка Аґнєшка Голланд, написала Андреа Халупа – американська журналістка українського походження. Вона друкується в «The Atlantic», «TIME», «Forbes». Вперше про Голодомор Андреа почула в дитинстві від свого дідуся, який його пережив. А в студентські роки вона читала про життя репортера «New York Times» Волтера Дюранті в Москві. Саме тоді вона дізналася про Гарета Джонса, пригадала історію своєї родини і вирішила: «Я точно напишу сценарій до фільму, який розповідатиме про це».

Україна без Києва. Про що домовлялись у Парижі навесні 1920 року?

У Парижі Україні планували зберегти незалежність, але намалювали нові кордони. Без Києва, Лівобережжя, Сходу та Заходу.

Крізь бурю та сніг. Перший Зимовий похід Армії УНР

У перших числах грудня 1919 року Армія УНР налічувала близько 10 тисяч осіб. З них боєздатними були біля 2 тисяч. Керівництво проводило нараду за нарадою у пошуках виходу з ситуації. Вирішили йти у запілля окупантів. Так почався Перший Зимовий похід.

Львів. 1918. Єврейський погром

Наприкінці листопада 1918 року світ отримав страшні відомості зі Львова: європейські та американські видання писали про жорстоку розправу над тутешніми євреями, яких впродовж двох діб, одразу після відступу з міста українського війська, безжалісно грабували, палили, мордували і вбивали.