Спецпроект

Молдаванин відкрив власний історичний музей

Житель молдавського села Кукурузени Оргіївского району Іон Адомніцей відкрив власний історичний музей, в якому представлені безліч унікальних експонатів.

Про це пише ukrinform.ua.

"Ідея створити музей раритетів виникла спонтанно: я ремонтував електропроводку в одному зі старих будинків і помітив у кутку стару, працюючу на вугіллі праску. Тоді й подумалося, чому б не створити в селі музей таких унікальних експонатів", - розповів журналістам творець музею.

За словами Адомніцея, збирати експонати він почав з 2007 року, і наразі їх налічується більше 6000. Багато експонатів Адомніцей купив для музею за власні гроші.

Видання пише, що серед раритетів музею - самовар 1800 року, колекція старовинних турецьких золотих монет, примірник газети "Правда" 1912 випуску, румунські наручний годинник 1930 та багато інших.

Предметом особливої ​​гордості музею, за словами Адомніцея, є список всіх солдатів радянської армії, які брали участь у визволенні села від фашистів під час Другої світової війни.

Теми

Убити одного, щоб врятувати мільйони. Атентат Миколи Лемика

21 жовтня виповнюється 85 років з дня, коли український юнак Микола Лемик зробив постріл в обороні мільйонів. У 1933 році, коли на Великій Україні лютував Голодомор організований радянською владою, він здійснив атентат на начальника канцелярії радянського консульства у Львові Олексія Майлова.

Допоможіть історичній правді! 1 000 000 на день народження

Ми існуємо на пожертви наших читачів. Без цієї допомоги «Історична правда» перестане існувати. Якщо ви вважаєте, що подальше існування "Історичної правди" необхідне українському суспільству – прочитайте цей текст до кінця!

Перша академічна нерухомість: як пансіон графині Левашової став власністю Української академії наук

У Києві добре відомий триповерховий будинок по вулиці Володимирській, 54. З лютого 1919 року будинок є власністю Академії наук, це штаб-квартира Президії НАНУ. Власністю Академії він став завдяки Павлу Скоропадському та його дружині Олександрі, Володимиру Вернадському, Агатангелу Кримському і... Антону Денікіну.

"Невидима рука" олігархії. Кому англійці мають бути вдячні за "Велику хартію вольностей"

Ніхто не може бути покараний інакше, аніж за рішенням суду. Податки мають стягуватися лише за згодою тих, хто їх сплачує. Депутат повинен бути захищений від переслідувань з політичних міркувань. Все це ще в 1215 році було зафіксовано у "Великій хартії вольностей".