Спецпроект

Молдаванин відкрив власний історичний музей

Житель молдавського села Кукурузени Оргіївского району Іон Адомніцей відкрив власний історичний музей, в якому представлені безліч унікальних експонатів.

Про це пише ukrinform.ua.

"Ідея створити музей раритетів виникла спонтанно: я ремонтував електропроводку в одному зі старих будинків і помітив у кутку стару, працюючу на вугіллі праску. Тоді й подумалося, чому б не створити в селі музей таких унікальних експонатів", - розповів журналістам творець музею.

За словами Адомніцея, збирати експонати він почав з 2007 року, і наразі їх налічується більше 6000. Багато експонатів Адомніцей купив для музею за власні гроші.

Видання пише, що серед раритетів музею - самовар 1800 року, колекція старовинних турецьких золотих монет, примірник газети "Правда" 1912 випуску, румунські наручний годинник 1930 та багато інших.

Предметом особливої ​​гордості музею, за словами Адомніцея, є список всіх солдатів радянської армії, які брали участь у визволенні села від фашистів під час Другої світової війни.

Теми

Танковий етюд в рожевих тонах

Події останніх місяців призвели до того, що поєднання слів "Прага" та "пам'ятник" у новинній стрічці наразі більше апелює не стільки до споруд часів Карла IV чи величних барокових пам'яток, скільки до монументів, присвячених подіям останньої світової війни

Операція Anthropoid

На світанку 18 червня 1942 року в центрі Праги почався незвичний рух. Неподалік Карлової площі, навколо церкви святого Карла Боромейського по вулиці Рессловій збиралися загони CC та гестапо. Понад сім сотень німців під командуванням 17 офіцерів взяли церкву в подвійне кільце. Під першими сонячними променями о пів на п’яту ранку мав розпочатися бій з наперед відомим переможцем

Роман Кирчів: «Як намагалися мене заарканити»

Склалося так, що з юних років я опинився у полі зору чи не найзловіснішого витвору більшовицької тоталітарної системи, її органів безпеки. Вони намагалися зробити мене своїм прислужником і за непокору переслідували та всіляко шкодили і пакостили мені.

«Вироки виконувати негайно!...»

22 травня минула 73 річниця оголошення Військовим судом оперативної групи (ВСОГ) «Вісла» перших смертних вироків