Спецпроект

Бессарабський ринок у Києві перефарбують і перетворять на музей

На Бессарабському ринку щосили готуються до ремонту, який розпочнеться навесні наступного року. Зараз експерти перевіряють надійність стін і фундаментів будинку. Першу частину проекту капітального ремонту головного ринку столиці затвердять до новорічних свят. Проект реставрації поки в розробці, його виконає компанія, яка виграла тендер.

Про це пише architector.ua.

"Ми плануємо провести посилення фундаменту самої будівлі. Також зробимо більш надійними перекриття всіх трьох поверхів. Особливо цього потребують перекриття над торговим залом - скляний купол", - говорить заступник директора ринку Сергій Дорофєєв.

Інформацію уточнила директор департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА Людмила Денисюк. За її словами, роботи планують глобальні . "Ринок не знав ремонту 50 років. Купол-дах спирається на стіну і не має надійної опори. Грунт під будівлею просів, і ми повинні зміцнити фундамент. Можливо, в будівлі ринку з'явиться музей його історії, але все це буде відомо, коли допрацюють проект. Колір фасаду будівлі залишиться таким, як зараз, можливо, буде трохи яскравіше", - говорить Денисюк. Вона додала, що, в ході останньої сесії Київради (13 листопада 2013) депутати передали ринку в користування землю, яка раніше перебувала в оренді. Зараз адміністрація Бессарабки продовжує оформляти документацію.

"Закривати на час ремонту ринок ми не плануємо. Буде розроблено графік виконання ремонту, який не вплине на роботу торговців. Всі продавці залишаться на своїх місцях. 

У мерії розповіли, що в поточному році на реставрацію буде витрачено майже 1,5 млн грн. "Зараз ми обстежуємо технічний стан всіх приміщень. Там багато проблемних місць і тріщин. На це витратимо 0,5 млн грн, інша частина грошей піде на підготовку проекту реставрації, який повністю підготують наступного року", - говорить Денисюк. "Наступного року на реставрацію буде виділено ще 4 млн, плюс 14,5 млн планується закласти в бюджет 2015 року. Весь комплекс ремонтних робіт обійдеться більш ніж в 20 млн грн. Реставрацію почнемо ближче до весни наступного року, і закінчимо в 2015 році", - обіцяє чиновниця.

Теми

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.