Спецпроект

Музей мистецтв Прикарпаття показав твори сакрального мистецтва

Музей мистецтв Прикарпаття представив на огляд ікону "Христос Пантократор" та скульптуру Святого Іона, які вдалося врятувати за кошти меценатів.

Про це пише paralleli.if.ua.

"Ми представляємо дві роботи: скульптуру та ікону, які реставрував наш фахівець Зиновій Крок. Ця клопітка робота є швидше консервацією творів мистецтва, аніж їх реставрацією", - зазначив на урочистому представлені творів директор Музею мистецтв Прикарпаття Михайло Дейнега.

Відновлення творів сакрального мистецтва тривало 11 місяців. Найважче, кажуть фахівці, було працювати над консервацією їх дерев’яної основи, яку майже повністю зруйнував час. Для цього застосовували складну технологію. На лику Христа ікони майстрам вдалося відновили його очі та вуста, які були видряпані вандалами.

Відомо, що ікону "Христос Пантократор" відносять до 19 століття, а скульптуру Святого Іона датують 18ст. Обидві цінності потрапили до музею з церковних складів Прикарпаття у 80-х роках. Відтоді на їх реставрацію в музею не вистачало коштів.

Порятунок творів сакрального мистецтва провели в рамках акції "Повернуті з небуття", яка розпочалась в 2006 році. З того часу музейникам вдалося врятувати 35 шедеврів.

Петлюрівська Покрова. УНР на краю безодні

У жовтні 1919 року керманичі УНР уперше за весь час революції організували привселюдну урочисту присягу на вірність українській республіці. Ця подія залишила слід у пам`яті багатьох учасників визвольних змагань, хоча й не змінила перебіг війни за українську державність.

Генерал Петро Григоренко. Таврія, Москва, "психушка", Нью-Йорк

Радянський офіцер, комуніст, антисталінст, жертва каральної психіатрії, захисник і друг кримськотатарського народу, член Московської Гельсінкської Групи і Закордонного Представництва УГГ, а також син, чоловік і батько – це лише частина ролей, які довелося прожити уродженцю Запоріжжя.

"Невидима рука" олігархії. Кому англійці мають бути вдячні за "Велику хартію вольностей"

Ніхто не може бути покараний інакше, аніж за рішенням суду. Податки мають стягуватися лише за згодою тих, хто їх сплачує. Депутат повинен бути захищений від переслідувань з політичних міркувань. Все це ще в 1215 році було зафіксовано у "Великій хартії вольностей".

Свято присяги УНР

"Всі оглядаються назад і дивляться на вулицю, по якій проноситься кілька автомобілів: "Он Петлюра... Спереду... " 14 жовтня 1919 року у тимчасовій столиці УНР Камʼянці-Подільському відбулась урочиста присяга чиновників та війська