Ветерани "Солідарності" висловили підтримку Майдану. ВІДЕО

Aктивісти польської "Солідарності" [опозиційний рух в соціалістичній Польщі 1980-91 років - ІП] висловили свою підтримку "вільній і самостійній України" у спільному ролику польських кінематографістів і української ініціативи Babylon'13.

"Ми з вами, щоб переказати, що боротьба за свободу - нелегка справа, - кажуть ветерани "Солідарності". - Ваш опір повинен протривати певний час, щоб спричинити якісну зміну, щоб ваша свобода визріла в боротьбі".

Створення громадянських структур Євромайдану нагадує створення профспілкового руху "Солідарність" у 1980 році, - зазначають поляки.

Найголовніше під час боротьби - не залишати соратників на самоті з режимом, наголошують ветерани. Ідеться про те, щоб спільно захищати кожного переслідуваного режимом.

"Свобода не дається задарма, - ідеться у зверненні. - Тримайтеся, ми з вами".

В кінці ролику поляки показують логотип руху "Солідарність" у синьо-жовтих кольорах.

"Друзі, разом нас багато, нас не подолати! - виголошують активісти українською мовою. - Україна - це Ви, це український народ! Хай живе самостійна Україна! Ми Вас підтримуємо!"

Дивіться також:

Не паліть урядові будинки, а створюйте свій уряд!

"Я захоплений польськими звитяжцями..." Текст Стуса

У Польщі засудили міліціонерів, які били людей 25 років тому

Поляки і надзвичайний стан 1981-го. ФОТО

Як посадити поруч владу і опозицію. Польський досвід

Всі матеріали за темою "Солідарність"

Перше міністерство здоров’я України

На початку травня 1918 року Гетьман Павло Скоропадський розпорядився створити Міністерство народного здоров’я та опіки. В УНР часів Центральної Ради такого міністерства не було. Медико-санітарна справа раніше перебувала у відомстві Міністерства внутрішніх справ, а потім окремого департаменту при уряді

Подвійне життя КҐБіста Заваригіна: чи міг чекіст співпрацювати з ОУН?

Павло Заваригін бореться з українськими повстанцями на Тернопільщині та робить непогану кар'єру. Але в якийсь момент все починає йти не так, і врешті решт чекіст стріляє собі в голову. Збереглися спогади, згідно яких Заваригін насправді став агентом ОУН. Чи не цим пояснюється самогубство?

Як виглядає бункер на випадок ядерної війни під Херсонською ОДА

Це на всіх працівників обкому розраховувалося? — Ні, не на всіх, у разі удару рятується тільки керівництво. Вони спускаються в бункер, а решта гинуть.

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.