Янукович попросив Крим святкувати 60-річчя приєднання до України

Президент Віктор Янукович доручив уряду Криму невідкладно затвердити план святкування 60-ї річниці входження Кримської області до складу України.

Відповідний указ оприлюднений на його сайті.

Янукович доручив передбачити проведення у Криму урочистостей з цієї нагоди, організацію тематичних заходів для учнів та військових, активізацію наукової та творчої роботи на цю тему.

Також президент просить викарбувати ювілейну монету.

Відомству Леоніда Кожари доручено провести відповідні заходи у дипломатичних установах України по світу, а Держтелерадіо забезпечити висвітлення урочистостей.

Як відомо, 19 лютого 1954 року президія Верховної Ради СРСР, "ураховуючи спільність економіки, територіальну близькість, тісні господарські й культурні зв’язки між Кримом та Україною", позицію урядів РРФСР та УРСР, прийняла указ "Про передачу Кримської області зі складу РРФСР до складу УРСР".

Дивіться також: "Подарунок Хрущова. Як Україна відбудовувала Крим"

Осмислений рух до голодовбивства. Як Сталін йшов до «великого переламу»

Останнім часом посилюються спроби влади РФ виправдати Сталіна щодо Великого голоду на досить своєрідному ґрунті – мовляв, оступився, наробив дурниць через недосвідченість.

Севастополь – місто української слави. Про українців у Кримській війні

Росія у цій війні воювала переважно українськими руками – до 50% війська Імперії складали солдати, матроси і офіцери українського походження, причому матроси-українці складали близько 70% Чорноморського флоту.

Чи можна принизити Генія?

Наші предки жили у світі, відмінному від нашого. У світі, де Добро і Зло, Герой і Лиходій були чітко розділені і знаходились у постійному непримиренному антагонізмі. Релігійна свідомість вимагала устремління до святості, і навіть її антипод – комуністичний атеїзм у ХХ-му столітті змушений був на місце Святого письма встановити "Моральний кодекс будівника комунізму", який формально мало чим відрізнявся від загальноприйнятих моральних норм і так само вимагав від людини чітко визначеної громадянської позиції, моральної чистоти і принциповості.

ОУН і Тайвань проти комуністів та Пекіна

Наприкінці 1956 року з Великої Британії відбув корабель у Південно-Східну Азію, на борту якого перебували Юліан Заблоцький (керівник дипломатичної місії) та Володимир Косик (заступник керівника). До Тайбею, столиці острова, вони прибули 25 лютого 1957 року