На Полтавщині пошкодили три пам'ятники Леніну. ФОТО

У Полтавській області за вихідні постраждали три пам'ятники Володимиру Леніну.

Про це повідомляє УП.

За даними Полтавського обласного УМВС, у неділю в місті Лохвиця по вулиці Перемоги, на постаменті трьохметрового пам’ятника Леніну невідомі написали фарбою "Кат".

 Фото з poltava.pl.ua, Антон Лен 


У місті Пирятин пам'ятнику Леніну відбили ніс. Про це повідомляє Facebook-група "Вечірній Пирятин".У цей же день постраждало погруддя у селі Сенчі Лохвицького району - невідомі повалили його верхню частину погруддя та голову. Пам’ятник висотою 2,5 м, встановлений на постаменті висотою 2,5 м і складається з чотирьох пустотілих залізобетонних частин.

"У вождя світового пролетаріату відбито носа, а поряд лежить записка із таким змістом: "З любов’ю до пирятинців! Святий Валентин". Власник магазину "Фортуна", який працює поблизу залізничної станції, повідомив, що відбитого носа у Леніна побачив ще в суботу, 15.02.2014 р. близько 08:00", - йдеться в пості групи.

Фото Альона Бачуріна
Фото Альона Бачуріна 
 Фото Альона Бачуріна 

Як відомо, після подій 8 грудня у Києві в Україні пошкодили або спробували пошкодити не менше 19 пам’ятників Володимиру Леніну.

Година папуги. Сумне Різдво

Комусь із бранців Козельська безіменний дух здавався недостатньо авторитетним. То врешті-решт табором пішла нова мода: викликати дух маршала Юзефа Пілсудського. Добєслава Якубовіча дух «Діда» засмутив: «Адже на питання, у кого ти мешкаєш, дух Пілсудського надав прізвище: Кєрсновські чи Кєрнойські. Мене це непокоїть, багато думав про це різне недобре».

Ян Палах: Смолоскип №1

Лібуше Палахова, продавчиня магазину в невеличкому містечку Вшетати, після робочого дня прийшла додому й увімкнула радіоприймач. Був звичайний будній день, 16 січня 1969 року. По радіо передали дивну звістку: у Празі «студент філософського факультету Я. П. вчинив самоспалення». «Який жах…» подумала пані Лібуше але не надала цьому повідомленню надмірної уваги. Ранковим потягом вона мала їхати до Праги на зустріч з сином – Яном Палахом, щоб піти по магазинах і вибрати йому капелюха.

Останній Шухевич

12 січня відзначають День українського політв’язня – як згадку про масштабні арешти українських дисидентів 1972 року. З цієї нагоди ІП публікує інтерв’ю з Юрієм Шухевичем – одним із «могіканів», що відбув в радянських ув’язненнях 36 років.

Антиалкогольна діяльність ОУН та УПА

"Українська молоде! Ворог штовхає нас до п'янства, бо хоче зробити з нас безвольних слухняних рабів. Україна вимагає від нас перестати пити горілку, бо хоче, щоб ми були здорові і служили свойому народу. Зробімо так, як вимагає від нас Україна. Зірвемо з пиятиками!"