На Полтавщині пошкодили три пам'ятники Леніну. ФОТО

У Полтавській області за вихідні постраждали три пам'ятники Володимиру Леніну.

Про це повідомляє УП.

За даними Полтавського обласного УМВС, у неділю в місті Лохвиця по вулиці Перемоги, на постаменті трьохметрового пам’ятника Леніну невідомі написали фарбою "Кат".

 Фото з poltava.pl.ua, Антон Лен 


У місті Пирятин пам'ятнику Леніну відбили ніс. Про це повідомляє Facebook-група "Вечірній Пирятин".У цей же день постраждало погруддя у селі Сенчі Лохвицького району - невідомі повалили його верхню частину погруддя та голову. Пам’ятник висотою 2,5 м, встановлений на постаменті висотою 2,5 м і складається з чотирьох пустотілих залізобетонних частин.

"У вождя світового пролетаріату відбито носа, а поряд лежить записка із таким змістом: "З любов’ю до пирятинців! Святий Валентин". Власник магазину "Фортуна", який працює поблизу залізничної станції, повідомив, що відбитого носа у Леніна побачив ще в суботу, 15.02.2014 р. близько 08:00", - йдеться в пості групи.

Фото Альона Бачуріна
Фото Альона Бачуріна 
 Фото Альона Бачуріна 

Як відомо, після подій 8 грудня у Києві в Україні пошкодили або спробували пошкодити не менше 19 пам’ятників Володимиру Леніну.

Крізь бурю та сніг. Перший Зимовий похід Армії УНР

У перших числах грудня 1919 року Армія УНР налічувала близько 10 тисяч осіб. З них боєздатними були біля 2 тисяч. Керівництво проводило нараду за нарадою у пошуках виходу з ситуації. Вирішили йти у запілля окупантів. Так почався Перший Зимовий похід.

Львів. 1918. Єврейський погром

Наприкінці листопада 1918 року світ отримав страшні відомості зі Львова: європейські та американські видання писали про жорстоку розправу над тутешніми євреями, яких впродовж двох діб, одразу після відступу з міста українського війська, безжалісно грабували, палили, мордували і вбивали.

Український підрозділ у Зимовій війні: правда чи легенда

Формування українського добровольчого підрозділу, якщо пропозицію про нього й було надано фінському командуванню, не здійснили через брак часу, підготованих кадрів та фінансів.

Антисемітизм в Україні?

Якщо поглянути на останні чотири з половиною століття присутності великої кількості євреїв в Україні, лише 16-20 років були позначені періодами насильства. І це насильство, не слід забувати, чинилося не лише проти євреїв. Іншими словами, 430 років євреї жили поруч з етнічними українцями та іншими народами України в стані співпраці й толерантності, якщо не гармонії.