На Полтавщині пошкодили три пам'ятники Леніну. ФОТО

У Полтавській області за вихідні постраждали три пам'ятники Володимиру Леніну.

Про це повідомляє УП.

За даними Полтавського обласного УМВС, у неділю в місті Лохвиця по вулиці Перемоги, на постаменті трьохметрового пам’ятника Леніну невідомі написали фарбою "Кат".

 Фото з poltava.pl.ua, Антон Лен 


У місті Пирятин пам'ятнику Леніну відбили ніс. Про це повідомляє Facebook-група "Вечірній Пирятин".У цей же день постраждало погруддя у селі Сенчі Лохвицького району - невідомі повалили його верхню частину погруддя та голову. Пам’ятник висотою 2,5 м, встановлений на постаменті висотою 2,5 м і складається з чотирьох пустотілих залізобетонних частин.

"У вождя світового пролетаріату відбито носа, а поряд лежить записка із таким змістом: "З любов’ю до пирятинців! Святий Валентин". Власник магазину "Фортуна", який працює поблизу залізничної станції, повідомив, що відбитого носа у Леніна побачив ще в суботу, 15.02.2014 р. близько 08:00", - йдеться в пості групи.

Фото Альона Бачуріна
Фото Альона Бачуріна 
 Фото Альона Бачуріна 

Як відомо, після подій 8 грудня у Києві в Україні пошкодили або спробували пошкодити не менше 19 пам’ятників Володимиру Леніну.

Роми. Ті, що пройшли крізь Голокост

В ніч з 2 на 3 серпня 1944 року в таборі смерті Аушвіц-Біркенау нацисти за кілька годин знищили в газових камерах 3,5 тисячі ув’язнених ромів. Тільки у цьому таборі за роки війни було знищено більш 20 тисяч ромів з 14 країн Європи. Рішенням конференції найбільших ромських організацій світу цей день оголошено Міжнародним днем пам’яті жертв геноциду ромів. В Україні цю дату офіційно встановлено постановою Верховної Ради в 2004 році.

Леся Бондарук: «Справа Юрія Дмитрієва не в обвинуваченні, а в замовленні проти нього…»

«Правда – найдієвіший спосіб проти брехні та беззаконня. Безсовісність Кремля сягає свого апогею. Безсовісно і безцеремонно вони проводять попередню імперську політику, намагаються з «гебешною удалью» викручувати руки новим незалежним державам. Мені соромно… А всередині Росії вирощується новий культ – Путінсько-поліцейський. Гебісти та інші силовики обнагліли вище можливого. Знову починається гонка озброєння, починаються шпигунські процеси… У країні нагнітається істерія «екстремізму», під цю дудку відбуваються найпідліші речі…»

Мустафа Джемілєв: Коли в історії людства окупанти йшли із зайнятої території самовільно та без тиску?

Сталінська депортація у дитячому віці до Середньої Азії, 15 років у тюрмах та колоніях, 303 дні голодування та внесок у повалення радянського союзу, повернення до Криму та створення системи органів національного самоуправління, окупація півострова Росією та заборона в’їзду на Батьківщину, врешті-решт статус живої легенди. Це невичерпний перелік біографічних віражів лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва.

Перші залізниці і перші залізничні катастрофи в Україні

Перші залізниці на сучасній території України з’явилися протягом 1860-х років – це була залізниця із Відня через Краків до Львова і Чернівців. На Наддніпрянщині перші колії поєднали Курськ із Харковом, Києвом і Одесою. В кінці 1860-х років сталися і перші залізничні катастрофи, про які я Вам і розповім.